Kompania Piwowarska

Aby wejść na stronę, potwierdź, że jesteś osobą pełnoletnią.

Niepoprawny format daty!

Ten serwis, jak alkohol, przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
  Zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt nadal trzymają się z Żubrem Zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt nadal trzymają się z Żubrem

  Zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt nadal trzymają się z Żubrem

  To już 5. edycja kampanii „Żubr ratuje życie zagrożonych gatunków” marki Żubr Kompanii Piwowarskiej pod hasłem „Kto nie trzyma z Żubrem, ten trąba”. Wzorem lat ubiegłych król puszczy znika z etykiet butelek i puszek, by zwrócić uwagę na zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt w Polsce.

  Na opakowaniach zamiast ikonicznego żubra znajdą się tym razem wizerunki: rysia, niedźwiedzia, łosia i wilka. Nowością tegorocznej kampanii będzie specjalne oznaczenie puszek i butelek kodem QR. Skanując kod, konsumenci zostaną przeniesieni na specjalną stronę jednej z akcji. Kampania obejmuje również materiały POSM oraz współpracę z wybranym sieciami handlowymi.

  Celem Funduszu Żubra jest działanie na rzecz ochrony zagrożonych gatunków w najcenniejszych przyrodniczo obszarach kraju oraz edukacja konsumentów w zakresie współodpowiedzialności za przyszłość polskiej przyrody. W planach kampanii są dwie akcje, które będą realizowane we współpracy z Instytutem Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk oraz Fundacją Dziedzictwa Przyrodniczego.

  - Partnerami tegorocznej akcji są organizacje, z którymi współpracujemy od lat, bo widzimy korzystny wpływ dla całego ekosystemu we wspólnych działaniach. Cieszy nas też silne poparcie konsumentów dla inicjatyw Funduszu Żubra. Również w tym roku liczymy na ich zaangażowanie – zdradzę, że w jednej z akcji będzie to kluczowa kwestia – zapowiada Mateusz Wietrzyński, junior brand manager Żubra.

  Od 2019 r. marka Żubr w ramach powołanego w tym celu Funduszu Żubra wspiera działania organizacji ekologicznych, jednostek państwowych oraz naukowych. Dotychczas wspólnie z IBS PAN zrealizowano akcje takie jak: zakup specjalistycznego sprzęt dla Białowieskiego Parku Narodowego, zakup superkomputera, czyli nowoczesnego sprzętu, który korzysta ze sztucznej inteligencji w przetwarzaniu danych z detektorów zainstalowanych w puszczy, czy akcję ocieplająca wizerunek nietoperzy połączoną z postawieniem specjalnych wież. Podczas ubiegłorocznej kampanii Fundusz Żubra wsparł projekt Fundacji Dziedzictwa Przyrodniczego tworząc 50 mikrorezerwatów i zabezpieczając 15 h wiecznych lasów na terenach Polski Wschodniej oraz włączył się w projekt Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody „Salamandra” przywracający populację susła moręgowanego.

  Kampania będzie prowadzona w telewizji i w mediach społecznościowych, a także z udziałem influencerów – przyjaciół Żubra. Działania PR i digital przygotowała Huta 19 im. Joachima Fersengelda, media zaplanował i zakupił Zenith.

  Opublikowano: 10.08.2023

  Kontakt z biurem prasowym Kompanii Piwowarskiej

  Jakub Mazur
  Kierownik ds. relacji zewnętrznych

  t. +48 601 599 345
  e. biuro.prasowe@asahibeer.pl

  Jeśli chcesz podzielić się opinią o naszych piwach lub złożyć reklamację, skorzystaj z danych kontaktowych dostępnych na stronie kontakt.