Przejdź na TY z czterowiekową tradycją piwowarską podczas Dnia Otwartego w Tyskich Browarach Książęcych
6 lipca Tyskie Browary Książęce staną otworem przed zwiedzającymi, którzy będą mogli przejść na TY z historią czterech wieków nieprzerwanego warzenia piwa w tyskim browarze. Liczba miejsc na bezpłatne zwiedzanie jest ograniczona.
Na uczestników zwiedzania czeka ekscytująca wizyta w Muzeum Tyskich Browarów Książęcych wypełniona piwnymi opowieściami a także wizyta w browarze, pozwalająca prześledzić proces warzenia piwa od warzelni aż po rozlew. Wizyta w browarze zakończy się w zabytkowym pubie, w którym goście będą mieli okazję posmakować piwa Tyskie prosto z browaru a także wziąć udział w warsztatach z piwnym ekspertem – Cervesario.
- Tyskie Browary Książęce to perła architektury Śląska a także jeden z najnowocześniejszych browarów w Europie. Nasz browar tworzą pokolenia tych, którzy go budowali, modernizowali, pracowali tu i mieszkali. Za sprawą Dnia Otwartego można symbolicznie stać się cząstką jego historii, która zaczęła się 390 lat temu na ziemi pszczyńskiej. Wystarczy wziąć udział w wycieczce – wyjątkowej, bo jubileuszowej, na którą w dodatku nie jest potrzebny bilet. – zachęca Dariusz Garnowski, dyrektor Tyskich Browarów Książęcych.
6 lipca zaplanowano dziesięć 20-osobowych wycieczek, z których pierwsza ruszy w trasę o godz. 10.30. Zapisy na zwiedzanie odbywają się poprzez formularz dostępny na stronie https://tyskiebrowaryksiazece.kp.pl. W zwiedzaniu mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat (pod opieką dorosłych) i pełnoletni. Dla zwiedzających udostępniony zostanie bezpłatny parking przy browarze.
Tyskie Browary Książęce to znaczący fragment nie tylko sztuki piwowarskiej, ale także Tychów i całego regionu, a przede wszystkim pokoleń wielu tyszan, ich rodzin i bliskich. To wreszcie kolebka Tyskiego, jednego z ulubionych piw Polaków oraz kolekcji piwnych specjalności marki Książęce.
Muzeum Tyskich Browarów Książęcych, działające przy browarze od 15 lat, mieści się w kaplicy ewangelickiej, którą książę pszczyński Jan Henryk XI wybudował dla pracowników browaru. Muzeum to prawdziwe centrum rozrywki i edukacji piwnej, które na co dzień prowadzi wycieczki po browarze. Jako pierwsze wprowadziło wycieczki w śląskiej gwarze. Przewodnicy ubrani w regionalne stroje opowiadają o m.in.: o tym, jak się ziorka fyrlo i szelonto, coby zgerowały. Śląskie zwiedzanie przeznaczone jest zarówno dla mieszkańców regionu, jak i dla wszystkich osób, które chcą poznać autentyczny, lokalny koloryt i spędzić czas w nietuzinkowy sposób. Muzeum organizuje cykliczne imprezy, takie jak warsztaty degustacyjne, Noc Muzeów oraz Industriadę. Aktualne informacje można znaleźć na stronie www.browarytyskie.pl
Kontakt z biurem prasowym Kompanii Piwowarskiej
Borys Gryniewicz
Manager ds. Komunikacji
Jeśli chcesz podzielić się opinią o naszych piwach lub złożyć reklamację, skorzystaj z danych kontaktowych dostępnych na stronie kontakt.