Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
Kompania Piwowarska

Aby wejść na stronę, potwierdź, że jesteś osobą pełnoletnią.

Niepoprawny format daty!

Ten serwis, jak alkohol, przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
  wstecz
  17.01.2019

  Szlachetna Paczka 2018 w KP: Kompania Wolontariuszy na rzecz osób starszych i samotnych

  Ostatnia edycja Szlachetnej Paczki z udziałem Kompanii Piwowarskiej pokazała, że w firmie nadal jest mnóstwo sił i chęci, by pomóc osobom w potrzebie. Efekt zaangażowania Kompanii Wolontariuszy w 2018 roku to ponad 1000 paczek o łącznej wartości niemal 250 tys. zł. W sumie przez trzy lata w projekcie wolontariusze – pracownicy KP i zaproszone przez nich osoby pomogły 174 rodzinom i osobom samotnym, przygotowując ponad 3000 paczek za kwotę prawie 700 tys. zł.

  Kompania Piwowarska po raz pierwszy przyłączyła się do Szlachetnej Paczki w 2016 roku i od tego czasu entuzjazm wolontariuszy nie maleje. Corocznie na przełomie listopada i grudnia, mimo przedświątecznych przygotowań i natłoku obowiązków, znajdują czas i energię, by wesprzeć najbardziej potrzebujących. W minionym roku w tę wielką, ogólnopolską akcję pomagania włączyło się 1656 pracowników KP, czyli aż 60% załogi, oraz osób 188 spoza firmy. Przełożyło się to na ponad 1000 paczek – zawierających sprzęt i meble, ubrania i leki, żywność i chemię gospodarczą, a także świąteczne upominki – których wartość wyniosła 247 827,33 zł. 

  - Uzyskanie tak wielkiej kwoty było możliwe dzięki znacznemu wsparciu finansowemu ze strony firmy. Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że aż 1/3 sumy to środki naszych wolontariuszy. Zaangażowali oni nie tylko własne fundusze, ale także coś, czego nie da się wycenić – czas, który przeznaczyli na zakupy, pakowanie czy przewożenie prezentów. To ogromny, bezcenny dar – przypomina Małgorzata Walędzińska-Półtorak,  kierownik ds. programów zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej.

  W 2018 r. Kompania Wolontariuszy poświęciła na Szlachetną Paczkę 2763 godziny, co daje ponad 345 dni roboczych, a tym samym pobiła swój wynik z poprzedniego roku. Rekordowa była też kwota wsparcia. W sumie podczas trzech edycji wolontariusze z ramienia KP przygotowali ponad 3000 paczek o wartości ok.700 tys. zł i pomogło 174 rodzinom oraz osobom samotnym.

  - Jesteśmy bardzo zadowoleni ze skali zaangażowania naszych pracowników. Na Kompanię Wolontariuszy zawsze można liczyć! -  mówi Małgorzata Walędzińska-Półtorak. - Jednak to nie statystyki są tu najważniejsze. Pamiętamy przede wszystkim o tym, że każdy wolontariusz, każda przepracowana przez niego godzina i każda złotówka to realna pomoc dla osoby w potrzebie. W ostatniej edycji Szlachetnej Paczki wsparliśmy przede wszystkim ludzi starszych i samotnych, których sytuacja bywa szczególnie ciężka. Mamy nadzieję, że wraz z naszymi paczkami do ich domów zawitała nadzieja i szansa na lepsze jutro. To nam daje prawdziwą radość i powody do dumy – podsumowuje.