Kompania Piwowarska

Aby wejść na stronę, potwierdź, że jesteś osobą pełnoletnią.

Niepoprawny format daty!

Ten serwis, jak alkohol, przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
  Opakowania foliowe wykorzystywane przez Kompanię Piwowarską teraz są w pełni ekologiczne Opakowania foliowe wykorzystywane przez Kompanię Piwowarską teraz są w pełni ekologiczne

  Opakowania foliowe wykorzystywane przez Kompanię Piwowarską teraz są w pełni ekologiczne

  Kompania Piwowarska zakończyła w listopadzie projekt przejścia na folię termokurczliwą wyprodukowaną w 100% z materiału wtórnego na wielopakach  puszek i butelek bezzwrotnych wszystkich swoich marek. W efekcie tego przedsięwzięcia producent piwa zredukuje emisję CO₂ o blisko 20% w  stosunku do używanego wcześniej materiału. Zastosowanie eko folii jest kontynuacją realizacji strategii „Lepsza Przyszłość 2030”, w której firma  zobowiązała się między innymi do tego, że wszystkie jej opakowania będą wykonane głównie z recyklatu.

  Pierwsze folie wytworzone w 100% z recyklatu (R100) Kompania Piwowarska wprowadziła dla marki Lech Premium. Celem zabiegu było znalezienie bardziej ekologicznego rozwiązania do pakowania wielopaków puszek i butelek. Było to działanie ukierunkowane na troskę o środowisko naturalne  poprzez redukcję emisji CO₂. Nowa folia została oznaczona komunikatem „folia pochodząca w 100% z recyklingu”.

  – Pierwsze folie z recyklatu wdrożyliśmy w marcu 2022 roku. Trafiły one na czteropaki puszek i sześciopaki butelek Lecha Premium. Było to pierwsze na tak masową skalę  zastosowanie tej folii. Równolegle prowadziliśmy prace nad wykorzystaniem jej na opakowaniach pozostałych marek i od początku tego roku  sukcesywnie rozpoczęliśmy proces przejścia na nią. Obecnie możemy pochwalić się tym, że wszystkie wielopaki foliowe, w których sprzedajemy  nasze piwa są w 100% wykonane z recyklatu. Dzięki temu zredukujemy emisję CO₂ o blisko 20% w stosunku do poprzednio wykorzystywanej folii – skomentowała Ewa Seidel, kierowniczka ds. zarządzania jakością dostawcy. 

  Folia R100 jest produkowana z dokładnie przesortowanych w zakładach recyklingowych odpadów foliowych pozyskanych z browarów, również z  browarów Grupy Asahi Europe & International, od producentów napojów i wód mineralnych, producentów opakowań szklanych, a także sieci handlowych i gospodarstw domowych. Dokładnie 100% materiału użytego do produkcji takiej folii pochodzi z recyklingu, co oznacza, że Kompania Piwowarska daje drugie życie odpadom, pracując w obiegu zamkniętym. Nieodłączną częścią tego procesu jest spełnienie wysokich wymagań pod kątem jakości i bezpieczeństwa produktu, funkcjonalności i oczekiwań marketingowych klienta.

  Projekt jest dowodem na realizację strategii firmy, w której między innymi producent piwa zobowiązał się zarówno do tego, że wszystkie opakowania  jego marek będą wykonane głównie z recyklatu, ale też do redukcji emisji dwutlenku węgla w łańcuchu wartości o 30%. 

  Firma cały czas szuka rozwiązań i wprowadza te przyczyniające się do ograniczenia emisji CO₂ i zużycia energii. W końcówce 2023 roku Kompania Piwowarska uruchomiła nowoczesny system odzyskiwania energii oparty na pompie ciepła – więcej informacji w linku: Kompania Piwowarska - Kompania Piwowarska  redukuje emisję dwutlenku węgla w AEI: Internal swoich browarach (kp.pl). W pierwszym kwartale 2024 roku planuje zakończyć instalację kolejnych pomp ciepła w browarze w Poznaniu. 

  Opublikowano: 20.12.2023

  Kontakt z biurem prasowym Kompanii Piwowarskiej

  Jakub Mazur
  Kierownik ds. relacji zewnętrznych

  t. +48 601 599 345
  e. biuro.prasowe@asahibeer.pl

  Jeśli chcesz podzielić się opinią o naszych piwach lub złożyć reklamację, skorzystaj z danych kontaktowych dostępnych na stronie kontakt.