Kompania Piwowarska

Aby wejść na stronę, potwierdź, że jesteś osobą pełnoletnią.

Niepoprawny format daty!

Ten serwis, jak alkohol, przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
  Lechendy bawią się z umiarem! – strefa Sprawdź Promile na Pol'and'Rock Festival Lechendy bawią się z umiarem! – strefa Sprawdź Promile na Pol'and'Rock Festival

  Lechendy bawią się z umiarem! – strefa Sprawdź Promile na Pol'and'Rock Festival

  Marka Lech kolejny raz zawita na Pol'and'Rock Festival ze strefą Sprawdź Promile. Impreza odbędzie się w Czaplinku w dniach 3 – 5 sierpnia br. Strefa ma przypominać o odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu podczas trwania dobrej zabawy. Na festiwalowiczów będą czekały darmowe kupony na Lecha Free 0,0%. 

  Promowanie umiarkowanej i odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu jest długofalowym zobowiązaniem społecznym Kompanii Piwowarskiej, które firma od lat konsekwentnie realizuje. Na festiwalu producent piwa będzie tym razem przypominał też o piciu alkoholu z umiarem. 

  Sponsorem Pol'and'Rock Festival jest marka Lech stąd tegoroczne hasło „Lechendy bawią się z umiarem”, którym będzie oznakowana strefa Sprawdź Promile. Oznaczona hasztagiem #pjjzumiarem będzie nawiązywać do drugiej edycji muzycznej kampanii społecznej pod hasłem „PIJ z UMIAREM – to się rymuje”, w której zawarte są treści edukacyjne – jak nie stracić kontroli podczas dobrej zabawy w okresie wakacyjnym (więcej o kampanii: Kompania Piwowarska - „PIJ z UMIAREM – To się rymuje").

  – Mamy pełną świadomość, że konsumpcja warzonych przez nas piw może nieść ze sobą ryzyko niepożądanych konsekwencji zdrowotnych i społecznych. Dlatego staramy się dotrzeć do konsumentów z przekazem i działaniami edukacyjnymi dotyczącymi m.in. wpływu alkoholu na zdrowie, ale także na sytuacje społeczne. Wzrost świadomości w zakresie odpowiedzialnego spożywania alkoholu jest dla nas niezwykle ważny, a przedmiotem naszej największej troski jest przeciwdziałanie m.in. prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu. W tym kierunku prowadzimy aktywności na festiwalach w postaci strefy Sprawdź Promile, ale także m.in. kampanii edukacyjnych, za pośrednictwem oznakowań naszych produktów, dedykowanej stronie abcalkoholu.pl i poszerzaniu oferty o piwa bezalkoholowe, które stanowią doskonalą alternatywę dla alkoholu – mówi Małgorzata Walędzińska-Półtorak, manager ds. programów zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej. 

  W gorącej atmosferze letniego festiwalu będzie można ochładzać się wachlarzem, na którym znajdą się zasady umiarkowanego spożycia alkoholu tj.:
      • przypomnienie o odpowiednim nawodnieniu 
      • naprzemiennego picia napojów alkoholowych i bezalkoholowych
      • informacja o tym, ile potrzeba czasu na przetworzenie 10 ml alkoholu w organizmie zdrowej osoby 

  Na festiwalowiczów będą też czekały koszulki i flagi z odpowiedziałnościowymi oznakowaniami i festiwalową grafiką. Dodatkowo dla pierwszych 50 osób odwiedzających strefę o każdej pełnej godzinie przewidziano od czwartku do soboty 50 kuponów na Lecha Free 0,0%. Łącznie zostanie rozdanych w trzech strefach 5700 kuponów. Ponadto, od czwartku (3 sierpnia) do niedzieli (5 sierpnia) będzie można też dokonać pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu profesjonalnym alkomatem oraz skorzystać z animacji: refleksomierzem i labiryntu z alkogoglami symulującymi wpływ alkoholu na zmysły i postrzeganie rzeczywistości. 

  Sprawdź Promile pojawia się na imprezach masowych od 2015 r. Do 2022 r. ponad 307 tys. osób sprawdziło poziom promili w organizmie, żeby ocenić, czy mogą bezpiecznie prowadzić samochód. Blisko 78,6 tys. wzięło udział w animacji z użyciem alkogogli symulujących wpływ alkoholu na percepcję. 

  Kompania Piwowarska stale rozwija też wirtualny kalkulator Sprawdź Promile do pomiaru poziomu alkoholu i kaloryczności piw bezalkoholowych i z alkoholem w organizmie, i który pozwala oszacować orientacyjny czas całkowitego wytrzeźwienia. W 2022 r. aplikację pobrało ponad 5,5 tysiąca osób. Jest ona dostępna na stronie abcalkoholu.pl – serwisie internetowym pełnym wiedzy z zakresu wpływu alkoholu na zdrowie i życie społeczne oraz korzyści płynących z jego odpowiedzialnej konsumpcji, a także dla dwóch najpopularniejszych systemów operacyjnych. W 2022 r. serwis odwiedzono ponad 483 tysięcy razy. 

  Strefa Sprawdź Promile zagości jeszcze w tym roku na festiwalach: Fest Festival w Chorzowie (9-13 sierpnia), Wisłoujście w Gdańsku (18-20 sierpnia), Chmielaki w Krasnymstawie (18-20 sierpnia), Mayday w Katowicach (listopad). 

  Więcej o festiwalu: Pol'and'Rock Festival | Czaplinek Lotnisko Broczyno (polandrockfestival.pl)

  Opublikowano: 01.08.2023

  Kontakt z biurem prasowym Kompanii Piwowarskiej

  Jakub Mazur
  Kierownik ds. relacji zewnętrznych

  t. +48 601 599 345
  e. biuro.prasowe@asahibeer.pl

  Jeśli chcesz podzielić się opinią o naszych piwach lub złożyć reklamację, skorzystaj z danych kontaktowych dostępnych na stronie kontakt.