Kompania Piwowarska

Aby wejść na stronę, potwierdź, że jesteś osobą pełnoletnią.

Niepoprawny format daty!

Ten serwis, jak alkohol, przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
  Cztery praktyki Kompanii Piwowarskiej w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu Cztery praktyki Kompanii Piwowarskiej w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

  Cztery praktyki Kompanii Piwowarskiej w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

  Wykorzystanie foli z recyklatu, instalacja pompy ciepła w browarze oraz dwa edukacyjne programy społeczne – to praktyki Kompanii Piwowarskiej, które zdobyły uznanie ekspertów i zostały docenione w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu – „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2023. Dobre praktyki”. Lider branży piwa w Polsce po raz kolejny znalazł się w gronie firm realizujących najciekawsze projekty z zakresu zrównoważonego rozwoju.

  Na początku 2022 r. Kompania Piwowarska określiła cel nadrzędny swojego działania jakim jest „Tworzymy więzi, które mają znaczenie”. W jego ramach firma wyznaczyła sobie dwie ambicje: kierować się dobrem planety i społeczeństwa we wszystkich swoich działaniach. Gdy tylko to możliwe w zakresie zrównoważonego rozwoju firma stara się działać we współpracy z innym organizacjami oraz firmami. W ten sposób działania Kompanii Piwowarskiej mogą zwiększać pozytywne oddziaływanie na jej otoczenie.

  16 kwietnia br. ukazała się nowa edycja raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2023. Dobre praktyki”. FOB po raz 22-gi opublikował największy przegląd działań z zakresu ESG w Polsce, w którym opisano praktyki Kompanii Piwowarskiej. W dziale „środowisko” znalazł się projekt wykorzystywania w wielopakach folii termokurczliwej wykonanej w całości z recyklatu, w efekcie czego zredukowano emisje gazów cieplarnianych o blisko 20% w porównaniu z używanym wcześniej materiałem. Opisano także wdrożenie w tyskim browarze firmy innowacyjnego rozwiązania energetycznego. Nowoczesny system odzyskiwania energii oparty jest na pompie ciepła i stanowi istotny krok w kierunku zrównoważonej produkcji, przyczyniając się do redukcji emisji dwutlenku węgla o 15% w pozyskiwaniu energii cieplnej w tym browarze.

  W raporcie wyróżniono też dwa edukacyjne programy społeczne firmy związane z odpowiedzialną konsumpcją alkoholu: FASOFF „Będę Tatą. Nie piję razem z Nią” szerzący świadomość na temat FAS, czyli alkoholowego zespołu płodowego oraz „Pij z Umiarem - To się rymuje”. Finałem drugiej kampanii była premiera utworu „Pij feat. Umiar – to się rymuje” rapowanego przez duet Pih-a z Andrzejem Grabowskim, z podkładem skomponowanym przez Magierę.

  – Cieszymy się, że po raz kolejny nasze projekty, zarówno te dotyczące środowiska, jak i nasze działania społeczne są zauważone. Jesteśmy głęboko przekonani, że odpowiedzialność społeczna i troska o środowisko naturalne powinny być jednymi z fundamentów współczesnego biznesu. Mamy nadzieję, że nasze inicjatywy opisane w raporcie będą inspiracją dla firm działających w Polsce. Także i my uważnie zapoznamy się z praktykami innych przedsiębiorstw szukając wskazań dla praktycznego wdrażania naszego celu firmowego „Tworzymy więzi, które mają znaczenie” – komentuje Grzegorz Adamski, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju i public affairs w Kompanii Piwowarskiej.

  W tegorocznej edycji raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu zaprezentowano ponad tysiąc dobrych praktyk (w poprzedniej edycji było ich 1705), zgłoszonych przez 266 firm.

  Więcej o zrównoważonym rozwoju w Kompanii Piwowarskiej znajduje się na stronie: www.kp.pl/zrownowazony-rozwoj/strategia.

  Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest największą i najdłużej działająca organizacją zajmująca się CSR i ESG w sposób kompleksowy. Od 22 lat publikuje Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Główną część publikacji zajmuje podsumowanie działań z zakresu CSR i zrównoważonego rozwoju, realizowanych przez firmy w Polsce w roku poprzednim, które odzwierciedlają kluczowe trendy odpowiedzialnego biznesu. Raport jest dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej: https://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2023

  Opublikowano: 16.04.2024

  Kontakt z biurem prasowym Kompanii Piwowarskiej

  Jakub Mazur
  Kierownik ds. relacji zewnętrznych

  t. +48 601 599 345
  e. biuro.prasowe@asahibeer.pl

  Jeśli chcesz podzielić się opinią o naszych piwach lub złożyć reklamację, skorzystaj z danych kontaktowych dostępnych na stronie kontakt.