Kompania Piwowarska

Aby wejść na stronę, potwierdź, że jesteś osobą pełnoletnią.

Niepoprawny format daty!

Ten serwis, jak alkohol, przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
  Wolontariusze Kompanii Piwowarskiej pomagają w ramach Szlachetnej Paczki Wolontariusze Kompanii Piwowarskiej pomagają w ramach Szlachetnej Paczki

  Wolontariusze Kompanii Piwowarskiej pomagają w ramach Szlachetnej Paczki

  W tegorocznej edycji programu Szlachetna Paczka udział wzięło ponad 800 pracowników Kompanii Piwowarskiej, którzy pomogli 60 rodzinom. Za organizację przedświątecznej pomocy odpowiadało 60 liderów, którzy koordynowali pomoc dla rodzin, osób zmagających znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Łączna wartość przekazanego wsparcia wyniosła ponad ćwierć miliona złotych, z czego dofinansowanie pochodzące od Kompanii Piwowarskiej to 180 tys. złotych. Dodatkowo firma przekazała potrzebującym 35 komputerów.

  Odzież, sprzęt AGD, chemia gospodarcza, żywność czy zabawki - to głównie te przedmioty znalazły się w paczkach przygotowanych przez ponad 800 wolontariuszy, na co dzień pracowników Kompanii Piwowarskiej w paczkach dla potrzebujących. Ochotnicy sfinansowali dodatkowo inne potrzeby, takie jak np. montaż drzwi wejściowych, który pozwoli potrzebującej rodzinie spędzić Święta dosłownie w ciepłej atmosferze. Dostosowane do potrzeb beneficjentów wsparcie sprawia, że rodziny, którym pomagamy czują, że ktoś o nich pamięta i wierzy, że uda im się stanąć na własnych nogach.

  Pod przewodnictwem 60 liderów, zespół wolontariuszy z Kompanii Piwowarskiej poświęcił niemal 2800 godzin, oddając się zakupowi, pakowaniu i dostarczaniu blisko 1000 paczek wsparcia dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji. Ich bezinteresowne zaangażowanie i poświęcony czas stanowią dowód na solidarność oraz troskę o innych, tworząc istotny wkład w poprawę warunków życiowych tych, którzy potrzebują wsparcia.

  – Od ośmiu lat udzielamy wsparcia temu wyjątkowemu projektowi. Pomimo trudności ostatniego okresu, gdy wielu z nas boryka się z różnorodnymi wyzwaniami, nasi pracownicy nie zapominają o tych, których życie dotyka najdotkliwiej. Z pełnym zaangażowaniem włączamy się ponownie w akcję Szlachetnej Paczki, aby w ramach Weekendu Cudów dostarczyć najbardziej potrzebne rzeczy wybranym rodzinom. W ciągu tych ośmiu edycji wolontariusze naszej firmy przygotowali paczki o łącznej wartości ponad 2,2 mln zł pomagając ponad 460 rodzinom – komentuje Małgorzata Walędzińska-Półtorak, kierownik ds. programów zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej.

  W firmie od lat działa program wolontariatu pracowniczego – Kompania Wolontariuszy. W zeszłym roku poza Szlachetną Paczką Kompania Piwowarska wsparła również działanie Centrum Informacyjnego Stowarzyszenia WIOSNA oraz Solidarną Paczkę – projekt skierowany do osób, które znalazły schronienie w Polsce przed wojną w Ukrainie. Pracownicy Kompanii Piwowarskiej angażują się w wiele projektów wolontariackich w swoich społecznościach, a firma wspiera te działania w dwojaki sposób: przyznając finansowe granty na projekty oraz dając możliwość wykorzystania do prac wolontariackich dwóch pełnopłatnych dni w roku. Lider branży piwnej w Polsce wspiera także inne inicjatywy i organizacje niosące pomoc ludziom i planecie, m.in. Fundacje: Centrum Praw Kobiet, Nasza Ziemia, Dom w Łodzi, Dialog, Cicha Nadzieja, Barka i wiele innych.

  Szlachetna Paczka jest ogólnopolskim projektem społecznym Stowarzyszenia WIOSNA organizowanym od 2001 roku. Misją Stowarzyszenia jest walka z ubóstwem w Polsce. Istotą tej akcji jest nie tylko przekazywanie pomocy materialnej, ale także kształtowanie postaw społecznych – odpowiedzialności, empatii i zrozumienia dla drugiego człowieka.

  Opublikowano: 20.12.2023

  Kontakt z biurem prasowym Kompanii Piwowarskiej

  Jakub Mazur
  Kierownik ds. relacji zewnętrznych

  t. +48 601 599 345
  e. biuro.prasowe@asahibeer.pl

  Jeśli chcesz podzielić się opinią o naszych piwach lub złożyć reklamację, skorzystaj z danych kontaktowych dostępnych na stronie kontakt.