Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
Kompania Piwowarska

Aby wejść na stronę, potwierdź, że jesteś osobą pełnoletnią.

Niepoprawny format daty!

Ten serwis, jak alkohol, przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
  wstecz
  20.11.2017

  Szlachetna Paczka i Kompania Piwowarska znów mądrze pomagają

  „Lubię ludzi” – po raz drugi powiedzieli wolontariusze Kompanii Piwowarskiej, włączając się w tegoroczną edycję programu Stowarzyszenia WIOSNA. 1200 wolontariuszy z 60 zespołów w KP ma zamiar odmienić los potrzebujących rodzin. „Szlachetna Paczka to mądre pomaganie, które wciąga” - twierdzą.

  Zeszłoroczny sukces Szlachetnej Paczki w Kompanii Piwowarskiej potwierdził, że akcja wydobywa z ludzi to, co najlepsze. Zaangażowało się w nią blisko 75% pracowników KP, a do potrzebujących rodzin trafiły prezenty o łącznej wartości blisko 212 000 złotych. Szlachetna Paczka okazała się tym samym największym w historii firmy projektem wolontariackim.

  W tym roku aż 1200 wolontariuszy z KP przygotuje paczki, które odmienią czyjeś życie. Jak podkreślają – Szlachetna Paczka to mądre pomaganie, które wciąga.

  - Szlachetna Paczka to sprawdzony i skuteczny program, który w niezwykle przemyślany i precyzyjny  sposób pomaga potrzebującym rodzinom. - podkreśla Katarzyna Radecka, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej.Ten program porywa ludzi, wydobywając z nich, to co najlepsze. Tym bardziej jesteśmy dumni, że nasi wolontariusze, reprezentujący wszystkie działy i lokalizacje firmy, po raz drugi z entuzjazmem włączyli się w pomoc potrzebującym rodzinom. Razem pomagamy mądrze i widzimy, że to naprawdę działa. – dodaje Katarzyna Radecka.

  W ramach zaangażowania w Szlachetną Paczkę, Kompania Piwowarska współfinansuje przygotowanie paczek, wspierając Stowarzyszenie WIOSNA w dostarczaniu ich do magazynów i rodzin, jak i pokrywając koszty szkoleń liderów akcji. Tym ostatnim KP zapewnia wsparcie merytoryczne podczas szkoleń z udziałem trenerów Szlachetnej Paczki, w siedzibach trzech browarów (Poznań, Tychy, Białystok) oraz w warszawskim biurze firmy.

  - Ogromnie cieszy nas ponowna współpraca z Kompanią Piwowarską. Wszechstronne zaangażowanie pracowników KP najpełniej pokazuje ideę naszego programu. Szlachetna Paczka to bowiem znacznie więcej niż przygotowywanie paczek. Razem tworzymy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. – podkreśla Wojciech Kmiecik – wiceprezes zarządu Stowarzyszenia WIOSNA.

  W Kompanii Piwowarskiej wolontariat to już tradycja. Firma od wielu lat prowadzi program „Kompania Wolontariuszy”, w ramach którego pracownicy KP z potrzeby serca angażują się w działalność społeczną na rzecz instytucji i organizacji pozarządowych. Poza Szlachetną Paczką, wolontariusze KP zrealizowali w tym roku 11 innych projektów – m.in. pomagając poszkodowanym w tegorocznych nawałnicach na Pomorzu oraz promując trzeźwość na drodze i segregację odpadów podczas letnich imprez plenerowych.

  Szlachetna Paczka i Kompania Piwowarska znów mądrze pomagają