Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
Kompania Piwowarska

Aby wejść na stronę, potwierdź, że jesteś osobą pełnoletnią.

Niepoprawny format daty!

Ten serwis, jak alkohol, przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
  Strefy EKO i Sprawdź Promile na Fest Festival w Chorzowie Strefy EKO i Sprawdź Promile na Fest Festival w Chorzowie
  Informacja Prasowa

  Strefy EKO i Sprawdź Promile na Fest Festival w Chorzowie

  Kompania Piwowarska z dwiema strefami: Sprawdź Promile i EKO marki Lech zawita na Fest Festival 2022 od 10 do 13 sierpnia w Parku Śląskim w Chorzowie. Strefy mają służyć promocji odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu i edukacji związanej z ochroną środowiska.

  Sprawdź Promile

  W strefie Sprawdź Promile będzie można dokonać pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu profesjonalnym alkomatem. Będą również dostępne animacje: refleksomierz i labirynt z alkogoglami symulującymi wpływ alkoholu na zmysły i postrzeganie rzeczywistości.

  Mobilna strefa Sprawdź Promile Kompanii Piwowarskiej po raz pierwszy pojawiła się na imprezach masowych w 2015 r. Do 2019 ponad 235 tys. osób mogło sprawdzić poziom promili w organizmie i ocenić, czy mogą bezpiecznie prowadzić samochód, a ponad 70 tys. wzięło udział w animacji z użyciem alkogogli symulujących wpływ alkoholu na percepcję. Sprawdź Promile wróciło po przerwie spowodowanej pandemią i pojawi się na Śląsku jeszcze podczas Mayday (10 listopada w Katowicach).

  Sprawdź Promile to także nazwa opracowanej przez Kompanię Piwowarską bezpłatnej aplikacji do pomiaru poziomu alkoholu w organizmie. Wirtualny kalkulator podaje orientacyjny czas całkowitego wytrzeźwienia i wylicza przyjęte w trunkach kilokalorie. Aplikacja jest dostępna na stronie abcalkoholu.pl oraz dla dwóch najpopularniejszych systemów operacyjnych.

  EKO strefa Lecha i Rekopolu z konkursem

  W EKO strefie uczestnicy festiwalu będą zachęcani do dbania o porządek na jego terenie i w bliskim otoczeniu. W konkursie Mistrzowie Kosza, organizowanym podczas imprez co godzinę, będą do wygrania elektryczne hulajnogi, power banki i samoczyszczące butelki na wodę. Raz dziennie będzie wyłaniany mistrz kosza. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy przynieść do EKO strefy Lecha dowolną ilość odpadów nadających się do recyklingu: puszek i szklanych butelek po piwie Lech i innych produktach, butelek PET i kubków jednorazowych. – Fest Festival przyciąga ok. 30-40 tysięcy miłośników dobrej zabawy i energii, którym towarzyszy alkohol i poczucie swobody. Jednak najlepsza zabawa to taka, która kończy się szczęśliwie bezpiecznym powrotem do domu. Chcemy zwracać uwagę konsumentów na ważne kwestie społeczne i środowiskowe, ponieważ wiemy, że razem możemy zdziałać więcej, dlatego jesteśmy na festiwalu, aby promować odpowiedzialne wybory, zachowania 
  i zachęcać do dbania o środowisko naturalne
  Małgorzata Walędzińska-Półtorak, manager ds. programów zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej. 

  Promocja umiarkowanej i odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu jest długofalowym zobowiązaniem społecznym Kompanii Piwowarskiej, które firma od lat konsekwentnie realizuje. Odpowiadając na problemy współczesnego świata – kryzys klimatyczny i środowiskowy – lider krajowego rynku piwa oraz jego marki realizują cele zrównoważonego rozwoju działając na rzecz ochrony środowiska naturalnego i chcą angażować do tych działań konsumentów. 

  – Kolejną naszą akcją związaną z bezpieczeństwem na drodze i odpowiedzialnymi wyborami konsumentów jest trwająca kampania edukacyjna „Alkohol i samochód? To się nie rymuje” z udziałem Piotra Fronczewskiego i Piha dodaje Małgorzata Walędzińska-Półtorak.

  Kompania Piwowarska prowadzi również serwis wiedzy o alkoholu i jego wpływie na organizm i zachowanie człowieka: abcalkoholu.pl
  Partnerem działań edukacyjnych podczas dni festiwalowych w EKO strefach Lecha jest firma Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań.

  Więcej o festiwalu: https://festfestival.pl/

  Opublikowano: 09.08.2022