Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
Kompania Piwowarska

Aby wejść na stronę, potwierdź, że jesteś osobą pełnoletnią.

Niepoprawny format daty!

Ten serwis, jak alkohol, przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
  wstecz
  28.05.2020

  Portal edukacyjny abcalkoholu.pl z pierwszym internetowym kompendium wiedzy o piwie bezalkoholowym

  Dostarczać konsumentom wiedzę z wiarygodnych źródeł, propagować pozytywne wzorce i pomagać w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji w zakresie spożywania alkoholu – takie cele przyświecają twórcom serwisu abcalkoholu.pl. Portal został właśnie wzbogacony o pierwsze tego typu w Polsce kompendium wiedzy o piwie bezalkoholowym.

  Autorzy strony abcalkoholu.pl od 2008 roku tworzą kompleksowy serwis poświęcony szerzeniu wiedzy na temat alkoholu i jego wpływu na ludzki organizm. Nowo powstała sekcja „Piwo bezalkoholowe” odpowiada na potrzeby konsumentów, w związku z coraz większą popularnością piw „bez procentów”. Jak pokazują badania, rynek ten cechuje się dużym potencjałem wzrostu. To wynik obecnych trendów – konsumenci coraz bardziej dbają o formę, zdrowie i dobre samopoczucie, rezygnując z alkoholu a jednocześnie chcąc cieszyć się smakiem piwa. 

  Czytelnicy portalu dowiedzą się m.in.: czym piwa bezalkoholowe różnią się od alkoholowych, jak warzy się piwa bezalkoholowe, czy piwo bezalkoholowe faktycznie nie zawiera alkoholu? Dział poświęcony piwom bezalkoholowym będzie rozwijany o kolejne zagadnienia, w miarę jak konsumenci będą poszukiwać wiedzy na temat tego wciąż stosunkowo nowego na polskim rynku rodzaju piwa.   

  Jesteśmy producentem alkoholu i dlatego ciąży na nas szczególna odpowiedzialność – nie tylko za jakość naszych produktów ale także za to, w jaki sposób i przez kogo są one spożywane. Dlatego od lat konsekwentnie stawiamy na edukację na temat odpowiedzialnej sprzedaży i konsumpcji alkoholu – komentuje Grzegorz Adamski, kierownik ds. public affairs i zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej. – Za pośrednictwem abcalkoholu.pl dostarczamy konsumentom w przystępnej formie wiarygodne informacje na temat alkoholu a także – od niedawna – na temat piw bez alkoholu, które nie tylko dobrze smakują, ale również stanowią świetną alternatywę w sytuacjach, w których absolutnie nie wolno spożywać alkoholu, jak np. kierowanie pojazdami.     

  Autorami materiałów eksperckich na stronie abcalkoholu.pl są między innymi: psycholog Dorota Krzywicka, lekarz internista i toksykolog – Eryk Matuszkiewicz oraz profilaktyk uzależnień – Sławomir Grzegorek. Czytelnicy mogą skorzystać z konkretnych wskazówek i porad w zakresie postępowania z alkoholem w określonych sytuacjach.

  Ponadto w zakładce „Co zawiera piwo?” można znaleźć tabele wartości odżywczych wszystkich piw Kompanii Piwowarskiej a za pośrednictwem wirtualnego kalkulatora „Sprawdź promile” – oszacować poziom promili w organizmie po spożyciu alkoholu. Kalkulator stanowi uzupełnienie dla dostępnej od lat aplikacji mobilnej „Sprawdź Promile”.

  Portal abcalkoholu.pl to wyjątkowe miejsce w przestrzeni internetowej i kompleksowe źródło wiedzy związane z odpowiedzialnym spożywaniem alkoholu. To przykład samoregulacji odpowiedzialnego producenta piwa jakim jest Kompania Piwowarska. Firma od lat prowadzi działania przeciwdziałające spożywaniu alkoholu przez nieletnich, kierowców i kobiety w ciąży, a także promujące umiarkowaną konsumpcję. Działania te stanowią jeden z filarów strategii zrównoważonego rozwoju firmy. Do witryny abcalkoholu.pl odsyła strona www.kp.pl oraz każde opakowanie piwa Kompanii Piwowarskiej, na którym firma umieszcza jedno z dobrowolnych oznaczeń przestrzegających przed spożywaniem alkoholu przez kierowców, ciężarne i nieletnich i adres www.abcalkoholu.pl. Strona ma swoje przedłużenie na Facebooku. Obecnie profil ABC Alkoholu w tym serwisie społecznościowym obserwuje ponad 21 tysięcy osób.

  Nową wersję strony przygotowała agencja V&P.

  O ekspertach abcalkoholu.pl:

  • Dorota Krzywicka – psycholog
  Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 40 lat udziela pomocy psychologicznej dorosłym i młodzieży. Jest doradcą rodzinnym, edukatorem, wykładowcą i autorką poradników.  Pomaga ludziom nie tylko znaleźć lekarstwo na codzienne problemy, ale też podpowiada jak ich uniknąć.

  • Eryk Matuszkiewicz – internista, toksykolog
  Specjalista toksykologii klinicznej oraz chorób wewnętrznych. Pracował w Klinice Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Obecnie pracuje w Oddziale Toksykologii im. Dr W. Błeńskiej. Jest także nauczycielem akademickim prowadzącym zajęcia z toksykologii klinicznej dla wydziału lekarskiego i ratownictwa medycznego.

  • Sławomir Grzegorek – profilaktyk uzależnień
  W zakresie terapii uzależnień działa od 1993 r. – m.in. jako konsultant Telefonu Zaufania, specjalista ds. promocji zdrowia w Miejskim Centrum Zdrowia Terapii i Profilaktyki Zdrowotnej w Łodzi, a także autor i realizator programów profilaktyki uzależnień, takich jak Noe czy Debata. Doświadczenie zdobywał, pracując m.in. w MOPiTU w Łodzi, Konstantynowskim Centrum Pomocy Rodzinie czy Stowarzyszeniu Agape.