Kompania Piwowarska

Aby wejść na stronę, potwierdź, że jesteś osobą pełnoletnią.

Niepoprawny format daty!

Ten serwis, jak alkohol, przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
  Piąty sezon za nami! Rekordowa liczba zaangażowanych w „Sprawdź Promile” Kompanii Piwowarskiej. Piąty sezon za nami! Rekordowa liczba zaangażowanych w „Sprawdź Promile” Kompanii Piwowarskiej.

  Piąty sezon za nami! Rekordowa liczba zaangażowanych w „Sprawdź Promile” Kompanii Piwowarskiej.

  Wakacje dobiegły końca, a wraz z nimi wiele imprez plenerowych. Mobilna strefa Kompanii Piwowarskiej – Sprawdź Promile – również zakończyła swoje tournée. Czas na podsumowania. Podczas 19. imprez strefa przyciągnęła prawie 250 tys. osób z czego ponad 100 tys. uczestników przebadało się alkomatem, a 40 tys. skorzystało z animacji z użyciem alkogogli i refleksomierza. Była to już piąta odsłona strefy.

  Strefa Sprawdź Promile przemierza tysiące kilometrów przez całą Polskę od 2015 roku i przyciąga tysiące zainteresowanych. W tym sezonie letnim, dzięki niej, kontrolę trzeźwości można było sprawdzić podczas 19 imprez plenerowych w kraju. Strefa odwiedziła m. in. Audioriver, Pol’and’Rock, Fest Festiwal, Jarocin Festiwal, Dni Morza, Urodziny Żubra, czy liczne imprezy studenckie takie jak np. Juwenalia. Sprawdź Promile to świetna okazja zdobycia wiedzy i edukowania w zakresie odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu poprzez doświadczenie, a nie jedynie teorię.

  Sprawdź Promile z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wiadomo, że wiele osób przyjeżdża na imprezy autami, na których jest alkohol. Jednak liczby 5. edycji, mówią same za siebie – o niesłabnącym zainteresowaniu strefą oraz rosnącej świadomości Polaków w kwestii odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu. Jest to bardzo budujące, że umiemy odpowiedzialnie bawić się, dbając o bezpieczny powrót do domu z tego typu imprez – mówi Małgorzata Walędzińska-Półtorak, kierownik ds. programów zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej.

  W tym roku przypada również okrągły jubileusz rozpoczęcia swojej misji przez Sprawdź Promile. W ciągu 5 lat Kompania Piwowarska ze strefą odpowiedzialnościową uczestniczyła łącznie w 61 imprezach masowych o rozmaitym profilu i grupach odbiorców. Były to zarówno wydarzenia muzyczne, wielotysięczne biesiady piwne, pikniki lotnicze, imprezy disco polo, masowe wydarzenia studenckie i wiele innych.

  W piątą rocznicę działalności Sprawdź Promile możemy pochwalić się tym, że podczas wydarzeń masowych z naszym udziałem, zaangażowaliśmy łącznie ok. 1 mln osób, blisko 340 tysięcy miłośników dobrej zabawy przebadało się profesjonalnym alkomatem, takim jaki jest wykorzystywany w policji. Ponad 100 tys. animacji z wykorzystaniem alkogogli i refleksomierza przyczyniło się do zwiększenia świadomości związanej z postrzeganiem rzeczywistości i zaburzeniami reakcji, jakie pojawiają się po spożyciu alkoholu. Co ciekawe… bez konieczności wypicia nawet kropli napoju z procentami. Również nasza nowa aplikacja mobilna Sprawdź Promile cieszyła się powodzeniemuzupełnia Małgorzata Walędzińska-Półtorak. 

  Poza strefą i bezpłatną aplikacją Sprawdź Promile, która jest dostępna dla dwóch najpopularniejszych systemów operacyjnych i pozwala oszacować ilość promili alkoholu we krwi, Kompania Piwowarska prowadzi też serwis abcalkoholu.pl, dzięki któremu można uzupełnić wiedzę na temat alkoholu i jego wpływu na ludzki organizm i zachowania. 

  Sprawdź Promile to program Kompanii Piwowarskiej, którego założeniem jest propagowanie odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu – który wpisuje się w 1 z 13 celów zrównoważonego rozwoju ONZ, realizowanych przez Kompanię Piwowarską. 

  Opublikowano: 26.09.2019

  Kontakt z biurem prasowym Kompanii Piwowarskiej

  Jakub Mazur
  Kierownik ds. relacji zewnętrznych

  t. +48 601 599 345
  e. biuro.prasowe@asahibeer.pl

  Jeśli chcesz podzielić się opinią o naszych piwach lub złożyć reklamację, skorzystaj z danych kontaktowych dostępnych na stronie kontakt.