Odkryj tajemnice 250-letniego Browaru
Browar Dojlidy, który obchodził w ubiegłym roku jubileusz 250-lecia, już 15 czerwca stanie otworem przed zwiedzającymi. To wyjątkowa okazja by znaleźć się w gronie dwustu szczęśliwców, którzy zobaczą od środka niedostępne dla publiczności miejsce narodzin ulubionego piwa Polaków, Żubra. Spragnieni dodatkowych wrażeń mogą też prosto z warzelni udać się na uroczyste Urodziny Żubra, które odbywać się będą tego samego dnia na placu przed Teatrem Dramatycznym.
Należący do Kompanii Piwowarskiej Browar Dojlidy od dwóch i pół wieku stanowi integralną część historii Białegostoku i Podlasia. Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców regionu, otwiera swoje podwoje przed gośćmi w ramach Dnia Otwartego. Zwiedzający będą mogli odkryć niedostępne na co dzień wnętrza browaru jak i na własne oczy zobaczyć cały proces tworzenia piwa, od powstania piwnej brzeczki do rozlewu. Przewodnikami po piwnych historiach będą sami pracownicy Browaru Dojlidy!
- Od lat aktywnie uczestniczymy w życiu naszego regionu, wspierając chociażby lokalne inicjatywy kulturalne i sportowe. Z tego powodu postanowiliśmy też otworzyć się na gości z Podlasia, żeby mogli na własne oczy zobaczyć jak powstaje lubiane przez nich piwo. - mówi Jacek Winiarski, dyrektor Browaru Dojlidy. – Okazja ta jest tym bardziej atrakcyjna bowiem w rolę przewodników wcielą się sami pracownicy browaru, którzy będą mogli podzielić się ze zwiedzającymi swoją autentyczną pasją. Kto, jeśli nie oni lepiej opowiedziałby o historii tego miejsca oraz z zaangażowaniem przedstawią proces warzenia ulubionego piwa Polaków? – dodaje.
Zwiedzanie browaru odbywać się będzie w dwudziestoosobowych grupach, do których należy zapisać się przy użyciu formularza dostępnego na stronie https://browardojlidy.kp.pl/. Liczba miejsc jest ograniczona – atrakcja przewidziana jest dla grona 200 szczęśliwców. Wycieczki będą organizowane co pół godziny - pierwsza rozpocznie zwiedzanie o godzinie 9:00, ostatnia zaś o 13:30. Dla zwiedzających udostępniony będzie bezpłatny parking przy browarze (wjazd od ulicy J. Kuronia).”
Każdego, kogo po wizycie w Browarze Dojlidy najdzie ochota na napicie się złotego trunku, serdecznie zapraszamy na pełne atrakcji Urodziny Żubra, które trwać będą od godziny 12:00 na Placu przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku. Na miejsce imprezy gości zabierze bezpłatny bus. Zapraszamy do wspólnego świętowania przy dobrej muzyce (m.in. Myslovitz, Pablopavo i Ludziki, Tęgie Chłopy) i kuflu świeżo uwarzonego Żubra!
Kontakt z biurem prasowym Kompanii Piwowarskiej
Borys Gryniewicz
Manager ds. Komunikacji
Jeśli chcesz podzielić się opinią o naszych piwach lub złożyć reklamację, skorzystaj z danych kontaktowych dostępnych na stronie kontakt.