Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
Kompania Piwowarska

Aby wejść na stronę, potwierdź, że jesteś osobą pełnoletnią.

Niepoprawny format daty!

Ten serwis, jak alkohol, przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
  wstecz
  28.03.2022

  Nowość w portfolio marki Lech Free – Lech Free Active. Pierwsze piwo bezalkoholowe o działaniu nawadniającym

  Lech Free, marka Kompanii Piwowarskiej i lider polskiego rynku w kategorii piw bezalkoholowych, rozszerza swoje portfolio o Lecha Free Active, wariant funkcjonalny przeznaczony dla osób aktywnych. To pierwsze na rynku piwo bezalkoholowe o działaniu nawadniającym, o smaku mango i cytryny. Nowość idealnie uzupełnia ofertę marki Lech Free i jest dostępna od połowy marca br. w handlu tradycyjnym, dużych marketach oraz w lokalach gastronomicznych.

  Piwa bezalkoholowe to intensywnie rozwijający się segment na polskim rynku, co w dużej mierze wynika z trendów konsumenckich - potrzeby aktywnego i zdrowego stylu życia. Lech Free jest numerem 1 w kategorii piw 0,0%*. To najczęściej wybierana marka spośród piw bezalkoholowych, oferująca klasycznego lagera i wybór piw smakowych.

  Wiosną br. do jej oferty dołącza Lech Free Active Hydrate - pierwszy na rynku wariant piwa bezalkoholowego o właściwościach nawadniających, o smaku mango i cytryny. Lech Free Active Hydrate to kontynuacja strategii marki, brandu od lat związanego z aktywnym stylem życia. Produkt posiada unikalny skład pozwalający w krótkim czasie uzupełnić niedobory wody i sodu w organizmie, które tracimy podczas wysiłku fizycznego, zabieganego dnia czy upałów. Nowy napój łączy bezalkoholowego lagera z soczystym, słodkim smakiem mango i kwaśną, orzeźwiającą nutą cytryny. Dzięki zawartości odpowiednich składników, Lech Free Active można zaliczyć do roztworów węglowodanowo-elektrolitowych, które zwiększają wchłanianie wody podczas wysiłku fizycznego. 

  - Od lat marka Lech Free jest związana z aktywnym stylem życia. W ramach licznych działań wspieramy najpopularniejsze wydarzenia sportowe, które mobilizują tysiące osób do uprawiania sportu oraz dbania o kondycję i samopoczucie. Zauważyliśmy, że liczba osób aktywnych fizycznie rośnie w Polsce 
  z roku na rok. Potwierdzają to badania oraz imprezy gromadzące na starcie tłumy zawodników. Dlatego wprowadzenie na rynek nowej sublinii bezalkoholowych piw funkcjonalnych Lech Free Active było dla nas naturalną decyzją o kontynuacji i rozwinięciu strategii zachęcającej do prowadzenia aktywnego stylu życia. Nasz nowy wariant to doskonała odpowiedź na potrzeby wielu Polaków, którzy lubią smak piwa i jednocześnie szukają orzeźwienia oraz czegoś nowego - nawodnienia po intensywnym dniu, ulubionej aktywności sportowej czy przy wysokich temperaturach podczas letnich dni. Cieszymy się, że możemy go zaoferować  naszym konsumentom i tym samym rozszerzyć wachlarz okazji do konsumpcji piwa bezalkoholowego
  – mówi Dagmara Roger, Brand Manager Lech Free.

  Lech Free Active 0,0% jest dostępny w puszkach i w butelkach o pojemności 330 i 500 ml.  Na półkach sklepowych i w lodówce opakowanie Lech Free Active wyróżnia się nową kolorystyką – srebrno-niebieskim kolorem logo, innym niż dostępne na rynku smakowe piwa z kategorii Lech Free. 

  Launch Lech Free Active wesprze emisja spotu reklamowego w TV, kampania digital oraz współpraca z  influencerami znanymi z zamiłowania do aktywności fizycznej. Produkt pojawi się również na wydarzeniach sportowych, m.in. biegu przeszkodowym Runmageddon, 16. Półmaratonie Warszawskim, a także podczas innych imprez promujących aktywny styl życia. Podobnie jak w poprzednich latach Lech Free, tak w tym roku Lech Free Active będzie dostępny na mecie dla wszystkich, którzy ukończą bieg.

  Za kreację kampanii reklamowej odpowiada agencja Bardzo, a za działania w digitalu,  w obszarze social media i influencer marketingu agencja Cut The Mustard. Zakupem mediów zajął się dom mediowy Zenith. 

  * Nielsen+CMR, Nieslen KAD aggregated data for MT (HM clients, SM clients, Biedronka, PS benchmark), CMR data for TT (panel stores up to 300m2); MAT Feb’22