Kompania Piwowarska

Aby wejść na stronę, potwierdź, że jesteś osobą pełnoletnią.

Niepoprawny format daty!

Ten serwis, jak alkohol, przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
    Niezwykłe znalezisko sprzed 90 lat w Tyskich Browarach Książęcych Niezwykłe znalezisko sprzed 90 lat w Tyskich Browarach Książęcych

    Niezwykłe znalezisko sprzed 90 lat w Tyskich Browarach Książęcych

    Deskę z 1928 roku z nazwiskami cieśli pracujących w Tyskich Browarach Książęcych odnaleziono kilka dni temu na terenie browaru. Podpisy złożone na znalezisku pokrywają się z tymi, na liście w butelce, odnalezionym w browarze w 2001 roku. Oba skarby można podziwiać w Muzeum Tyskich Browarów Książęcych.

    Znalezisko sprzed 90 lat, które ujrzało światło dzienne podczas niedawnego remontu dachu dawnej łaźni, to drewniany element więźby dachowej. Pochodzi z lat 20. XX wieku, kiedy w browarze przeprowadzane były szeroko zakrojone prace modernizacyjne, związane z hucznymi obchodami 300-lecia Tyskich Browarów Książęcych.

    Na terenie Tyskich Browarów Książęcych historia polskiego piwowarstwa splatała się z historią pracujących i mieszkających tu ludzi. Nasze najnowsze znalezisko jest tego kolejnym, namacalnym dowodem, dlatego włączamy je do ekspozycji Muzeum browaru i zachęcamy gorąco do jego podziwiania na żywo. – powiedziała Marta Andreasik, odpowiedzialna za Muzeum Tyskich Browarów Książęcych.

    Na niemal stuletniej desce widnieją podpisy tych samych cieśli, którzy w 1927 roku włożyli list do butelki i zakopali ją na terenie browaru. Odnaleziono je podczas remontu w 2001 roku i obecnie udostępnione są dla zwiedzających w Muzeum Tyskich Browarów Książęcych.

    Wycieczka po Tyskich Browarach Książęcych i tutejszym muzeum to wyjątkowa okazja do przyjrzenia się z bliska historii polskiego piwowarstwa. To tu, od czterech wieków, nieprzerwanie warzone jest piwo Tyskie. Wizyta rozpoczyna się w Muzeum browaru – w zabytkowych wnętrzach czeka ekspozycja pełna piwnych historii. Następnie zwiedzający odwiedzają perłę architektury Śląska a jednocześnie nowoczesny browar, gdzie mogą prześledzić proces warzenia „Złota Tychów” od warzelni aż po rozlew. Ukoronowaniem zwiedzania jest degustacja piwa Tyskie Gronie 14-dniowe prosto z browaru.

    Muzeum Tyskich Browarów Książęcych otwarte jest od poniedziałku do soboty w godzinach od 10.00 do 20.00. Informacje i rezerwacje: www.browarytyskie.plwww.facebook.com/mtbk oraz tel. 32 327 84 30.

    Opublikowano: 08.02.2018

    Kontakt z biurem prasowym Kompanii Piwowarskiej

    Jakub Mazur
    Kierownik ds. relacji zewnętrznych

    t. +48 601 599 345
    e. biuro.prasowe@asahibeer.pl

    Jeśli chcesz podzielić się opinią o naszych piwach lub złożyć reklamację, skorzystaj z danych kontaktowych dostępnych na stronie kontakt.