Kompania Piwowarska

Aby wejść na stronę, potwierdź, że jesteś osobą pełnoletnią.

Niepoprawny format daty!

Ten serwis, jak alkohol, przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
  Nie piję. Będę Tatą – 9 września rusza kampania edukacyjna FASOFF. Nie piję. Będę Tatą – 9 września rusza kampania edukacyjna FASOFF.

  Nie piję. Będę Tatą – 9 września rusza kampania edukacyjna FASOFF.

  Według badań PARPA z 2022 r. 7 proc. kobiet w ciąży pije alkohol, mimo że 95 proc. Polek i Polaków wie, że jest to szkodliwe dla matki i dziecka. Na skutek tego, co roku w Polsce rodzi się 900 dzieci z FAS – Alkoholowym Zespołem Płodowym, który objawia się uszkodzeniami mózgu, problemami z mówieniem, czytaniem, koncentracją, wadami serca i wzroku. Wady są nieodwracalne. Dlatego 9 września, w Światowy Dzień FAS, Kompania Piwowarska po raz czwarty razem z Fundacją „Dom w Łodzi” rozpocznie kampanię społeczną FASOFF. Tym razem pod hasłem: Będę Tatą. Nie piję razem z nią. 

  – Płodowy Zespół Alkoholowy to dla dziecka dramat. Uszkodzenia, do których dochodzi w okresie płodowym, na skutek działania alkoholu są różne, bywają bardzo złożone i często nieodwracalne. Nawet jeśli jesteśmy w stanie pomóc – na przykład zoperować serduszko, skorygować opadające powieki, czy zadbać o sprawy urologiczne – zawsze wiąże się to z bólem i traumą, bo oznacza wielotygodniowe pobyty w szpitalu. Najbardziej dramatyczne są takie zmiany, które będą z dzieckiem do końca życia: niesprawność intelektualna, czy zmiany neurologiczne, które zaburzą prawidłowe funkcjonowanie. Wiemy to doskonale z codziennego życia, bo FAS jest problemem wielu dzieci, którym pomaga nasza fundacja – mówi Jolanta Bobińska, założycielka i prezes Fundacji „Dom w Łodzi”.

  Tegoroczna edycja kampanii skierowana jest głównie do przyszłych ojców i odwołuje się do emocji sportowych, kibicowania i będzie trwała w czasie eliminacji do Euro 2024. Symbolem kampanii jest odwrócony kieliszek.

  – Uznaliśmy, że to świetny sposób, by pokazać, jak ważna jest rola mężczyzny – przyszłego taty, bo przecież rodzina jest jak drużyna. Zachęcamy mężczyzn do wspierania swoich żon czy partnerek w ciąży w abstynencji, bo tylko w ten sposób można zapobiec Alkoholowemu Zespołowi Płodowemu. Picie w ciąży niszczy życie dziecka i powoduje, że życie całej rodziny jest zupełnie inne, trudniejsze, bo wymaga wychowywania i wspierania dziecka z niepełnosprawnościami. Kilka miesięcy abstynencji to wyjątkowo niska cena za pewność, że FAS nie zniszczy życia naszemu dziecku – podkreśla Jolanta Bobińska.

  – Kompania Piwowarska już od dziesięciu lat w różnej formie przypomina, że alkohol nie jest dla wszystkich i istnieje sporo sytuacji, w których absolutnie nie wolno go spożywać. Jedną z nich jest ciąża. Od czterech lat współpracujemy z „Domem w Łodzi”, który z własnego doświadczenia wie, jak ogromną tragedią dla dziecka i dla jego rodziców jest alkoholowy zespół płodowy. Wiemy, że dzięki tej formule nasze przesłanie jest słyszane szerzej a kampania przyciąga uwagę znacznie większej liczby osób niż gdybyśmy robili to sami. W tym roku, przy okazji eliminacji do Euro 2024, przewrotnie postawiliśmy na mężczyzn jako głównego adresata i piłkę nożną, jako medium naszej kampanii. Kontrowersyjne? Pewnie dla niektórych panów - tak. Ale jeśli te kontrowersje wywołają jeszcze szerszą dyskusję o tym, że nie wolno pić alkoholu w czasie ciąży, to bardzo dobrze. Bo każdy powinien to wiedzieć.  – podkreśla Grzegorz Adamski, kierownik ds. public affairs i zrównoważonego rozwoju Kompani Piwowarskiej.

  Kampanię promuje spot telewizyjny, dedykowana strona internetowa fasoff.pl, kampania w mediach społecznościowych oraz działania influencerów.

  Kompania Piwowarska wspiera Fundację przy kampanii FASOFF od 4 lat.

  Opublikowano: 08.09.2023

  Kontakt z biurem prasowym Kompanii Piwowarskiej

  Jakub Mazur
  Kierownik ds. relacji zewnętrznych

  t. +48 601 599 345
  e. biuro.prasowe@asahibeer.pl

  Jeśli chcesz podzielić się opinią o naszych piwach lub złożyć reklamację, skorzystaj z danych kontaktowych dostępnych na stronie kontakt.