Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
Kompania Piwowarska

Aby wejść na stronę, potwierdź, że jesteś osobą pełnoletnią.

Niepoprawny format daty!

Ten serwis, jak alkohol, przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
  wstecz
  13.08.2008

  LECH FREE – PIWO BEZALKOHOLOWE

  To bezalkoholowe piwo o wyraźnym i intensywnym chmielowym aromacie. Zawarty w nim alkohol (0,5%) jest przetrawiany przez organizm, zanim dotrze do krwi, w związku z czym mogą go pić kierowcy oraz inne osoby, które muszą zachować trzeźwość.

  Zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz według Kodeksu Karnego:

  •    stan nietrzeźwości zachodzi gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi lub prowadzi do stężenia we krwi powyżej 0,5 ‰ alkoholu albo obecności w wydychanym powietrzu od 0,1 mg do 0,25 mg na 1 dm³. By osiągnąć stan określany przez polskie prawo jako stan nietrzeźwości dorosły ważący ok. 80 kg musiałby w krótkim czasie wypić ponad 17 piw bezalkoholowych. Przy jednoczesnym uwzględnieniu, że pojemność żołądka określana jest na poziomie 2-3 litry istnieje niewielkie prawdopodobieństwo osiągnięcia stanu nietrzeźwości.

  •    stan po użyciu alkoholu określany jest po spożyciu alkoholu na poziomie od 0,2 ‰ do 0,5 ‰.  Żeby osiągnąć taki poziom alkoholu we krwi, czyli 0,2 promila, osoba dorosła musiałaby wypić ponad 7-8 piw Lech Free. Według lekarzy 0,5% alkoholu zawartego w piwie (1 but 0.33 l) nie ma pływu na koncentrację alkoholu we krwi.
  Ciekawostką jest, że piwo bezalkoholowe działa jak napój izotoniczny. Lech FREE posiada ciśnienie osmotyczne zbliżone do ciśnienia ludzkiej krwi, zawarte w nim składniki odżywcze są natychmiastowo przyswajane przez organizm.

  Lech FREE - lider w kategorii piw bezalkoholowych w Polsce
  Lech FREE cieszy się uznaniem wszystkich konsumentów, którzy doceniają jego doskonały piwny smak, przy czym nie powoduje ograniczeń wynikających ze spożycia alkoholu. Odpowiednio dobrane składniki nadają mu charakterystyczny wyrazisty aromat. Jednocześnie piwo Lech Free jest  lekkie i łagodne.
  Lech FREE to marka, która idąc z duchem czasów, odważnie wyznacza standardy w segmencie piwa bezalkoholowego. Jako pierwsza wprowadza do sprzedaży piwo bezalkoholowe w innowacyjnym opakowaniu jakim jest puszka sleek can o pojemności 330 ml – poręczna, nowoczesna i wizualnie atrakcyjna, odpowiadająca potrzebom konsumentów ceniących wygodę.