Kompania Piwowarska

Aby wejść na stronę, potwierdź, że jesteś osobą pełnoletnią.

Niepoprawny format daty!

Ten serwis, jak alkohol, przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
  Kompania Piwowarska zdobywa tytuł Ambasadora Śląska Kompania Piwowarska zdobywa tytuł Ambasadora Śląska

  Kompania Piwowarska zdobywa tytuł Ambasadora Śląska

  Kompania Piwowarska zdobyła nagrodę „Hermesa Biznesu” i tytuł Ambasadora Śląska podczas Gali Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości 2024. Wydarzenie jest organizowane corocznie przez Okręgową Izbę Przemysłowo-Handlową w Tychach i ma na celu gospodarcze podsumowanie roku oraz wyróżnienie firm, produktów i usług z województwa śląskiego, które mają znaczący wpływ na rozwój regionu.

  Podczas gali Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości 2024 wyróżniono firmy, instytucie i przedsiębiorców, które przyczyniają się do promocji i rozwoju gospodarczego Śląska, współpracują z zagranicznymi kontrahentami, wdrażają innowacje oraz w swoich działaniach kierują się polityką zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu.

  Nagroda „Hermes Biznesu” w kategorii Ambasador Śląska została przyznana przez Prezydenta Miasta Tychy – Macieja Gramatykę oraz Okręgową Izbę Przemysłowo-Handlową w Tychach.

  Kompania Piwowarska to lider na polskim rynku piwa warzący je w trzech browarach, w tym w Tyskich Browarach Książęcych. Jest to jeden z najstarszych browarów w Polsce, perła architektury Śląska, w którym piwo warzy się nieprzerwanie od 1629 roku, czyli od prawie czterech wieków. Browar od stuleci miał szczególne znaczenie dla lokalnej społeczności, zapewniając liczne miejsca pracy, nieraz całym pokoleniom i rodzinom.

  - „To szczególne wyróżnienie jest dla nas bardzo cenne. Jesteśmy związani ze Śląskiem, to tutaj korzenie ma nasz najstarszy zakład, czyli Tyskie Browary Książęce, który łączy historię z nowoczesnością. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać lokalną społeczność na wiele sposobów i tytułować się mianem Ambasadora Śląska”. – skomentowała Iwona Jacaszek-Pruś, Dyrektorka ds. korporacyjnych w Kompanii Piwowarskiej.

  Kompania Piwowarska wspiera wiele lokalnych imprez i inicjatyw w ramach współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Tychach, jest również patronem śląskiego sportu poprzez sponsoring klubu GKS Tychy.

  Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach jest samorządem gospodarczym od ponad 25 lat wspierającym i integrującym zarówno lokalnych, jak i regionalnych przedsiębiorców działających na terenie Śląska. Skupia ok. 200 firm, zatrudniających łącznie ponad 6 tysięcy osób. Do Izby należą w większości małe i średnie firmy, głównie z sektora budownictwa, usług motoryzacyjnych oraz przemysłu, ale nie tylko, również duże firmy i zakłady komunalne.

  Opublikowano: 11.06.2024

  Kontakt z biurem prasowym Kompanii Piwowarskiej

  Jakub Mazur
  Kierownik ds. relacji zewnętrznych

  t. +48 601 599 345
  e. biuro.prasowe@asahibeer.pl

  Jeśli chcesz podzielić się opinią o naszych piwach lub złożyć reklamację, skorzystaj z danych kontaktowych dostępnych na stronie kontakt.