Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
Kompania Piwowarska

Aby wejść na stronę, potwierdź, że jesteś osobą pełnoletnią.

Niepoprawny format daty!

Ten serwis, jak alkohol, przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
  wstecz
  21.06.2021

  Kompania Piwowarska z tytułem Branżowego Lidera Odpowiedzianego Biznesu

  W tegorocznej, XV edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm Kompania Piwowarska otrzymała tytuł Branżowego Lidera Odpowiedzialnego Biznesu zajmując 2 miejsce w kategorii Dobra Konsumpcyjne. W klasyfikacji generalnej lider rynku piwowarskiego w Polsce uplasował się na miejscu ósmym, a w piętnastoletnim podsumowaniu wyników Rankingu zajął 3 miejsce.

  18 czerwca, podczas wirtualnej gali, ogłoszono laureatów Rankingu Odpowiedzialnych Firm. W tym roku w ROF wzięło udział niemal 80 przedsiębiorstw, a zainteresowanie udziałem wyraziło dwa razy więcej. Do głównego zestawienia zakwalifikowało się 70 firm.

  Ranking Odpowiedzialnych Firm to jedyne zestawienie działających w Polsce spółek pod kątem jakości systemu zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu: stosowania niezbędnych instrumentów na drodze doskonalenia polityki, struktur i procesów dla pełniejszego podejmowania wyzwań zrównoważonego rozwoju. Ranking, którego organizatorem jest Koźmiński Business Hub, umożliwia rzetelną i miarodajną ocenę zaawansowania firm w realizacji praktyk zrównoważonego rozwoju, a powstaje na podstawie wyników samodzielnie prezentowanych przez firmy w ankietach, które następnie są poddane weryfikacji, zgodnie z zastrzeżoną metodologią.

  Ankieta, którą biorące w nim udział przedsiębiorstwa wypełniają zgodnie z zasadami należytej staranności i etyki zawodowej, jest podstawą opracowania zestawienia Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Ankieta ta jest corocznie modyfikowana tak, by uwzględnić w niej światowe trendy w tej dziedzinie oraz zmiany zachodzące na polskim rynku.

  W tym roku 50 pytań zawartych w ankiecie podzielono na trzy części: poziom strategiczny, poziom operacyjny oraz wybrane wyniki. Odpowiedzi uczestników dotyczą działań podjętych na polskim rynku w 2020 r. lub ich stanu na koniec roku kalendarzowego 2020. Deloitte, partner merytoryczny przedsięwzięcia, jest odpowiedzialny za przegląd odpowiedzi udzielonych przez uczestników. 

  – Czujemy dumę i satysfakcję, że po raz kolejny zostaliśmy wyróżnieni w prestiżowym Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Nasza obecność na tak wysokiej pozycji zestawienia, zwłaszcza w roku kryzysu COVID-19, który postawił przed nami wyzwania z jakimi mierzyliśmy się po raz pierwszy, pokazuje, że Kompania Piwowarska nie tylko potrafi stanąć na wysokości zadania w nadzwyczajnej sytuacji, ale też bez względu na zmienne okoliczności zewnętrzne konsekwentnie realizować założenia firmowej strategii Lepsza Przyszłość 2030. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nasze obecne wysiłki kształtują przyszłość dla nas i następnych pokoleń. Globalnie mierzymy się z problemami, z powodu których odpowiedzialność społeczna i zrównoważony rozwój nabrały szczególnego znaczenia.  Szczególnie cieszy nas pozycja nr 3 w zestawieniu najlepszych firm w ostatnich 15 latach, bo to dowód na naszą konsekwencję w działaniu z poszanowaniem wszystkich interesariuszy, otoczenia i środowiska naturalnego. Dla naszej firmy są to wartości kluczowe i integralne części naszej strategii biznesowej. –  skomentowała Iwona Jacaszek-Pruś, dyrektorka ds. korporacyjnych w Kompanii Piwowarskiej.

  Istotnym zadaniem, jakie ROF realizuje od 15 lat, jest dostarczanie firmom narzędzia umożliwiającego regularne porównywanie jakości systemu zarządzania odpowiedzialnością społeczną z innymi największymi przedsiębiorstwami w Polsce.