Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
Kompania Piwowarska

Aby wejść na stronę, potwierdź, że jesteś osobą pełnoletnią.

Niepoprawny format daty!

Ten serwis, jak alkohol, przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
  wstecz
  26.04.2022

  Kompania Piwowarska wyróżniona w Rankingu Inwestycji Dekarbonizacyjnych

  Kompania Piwowarska została wyróżniona w drugiej edycji Rankingu Inwestycji Dekarbonizacyjnych. Uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło się 25 kwietnia br. podczas drugiego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

  Kompania Piwowarska została wyróżniona za podpisany kontrakt typu PPA (2019 r.) na dostawę energii ze źródeł odnawialnych. Była to pierwsza w Polsce umowa typu PPA, która umożliwiła sfinansowanie – bez dotacji państwowych – rozbudowy działającego już parku wiatrowego o 3 turbiny. Od 2021 roku zapotrzebowanie na energię elektryczną browarów Kompanii Piwowarskiej (Tyskie Browary Książęce, Lech Browary Wielkopolski, Dojlidy Browar Białystok) jest w całości pokrywane energią wiatrową.

  – Jesteśmy zaszczyceni wyróżnieniem i obecnością w gronie spółek, które aktywnie uczestniczą w zielonej transformacji polskiej gospodarki. Realizacja postanowień umowy, czyli osiągnięcie neutralności węglowej w naszych browarach do 2030 roku jest jednym z celów zrównoważonego rozwoju jakie wyznaczyliśmy sobie w strategii Lepsza Przyszłość 2030. Podejmujemy liczne działania związane z polityką klimatyczną i Europejskim Zielonym Ładem, a zasilanie browarów energią pochodzącą z wiatru jest jednym z nich. Dla porównania: w 2019 r. z tytułu emisji zakresu scope 2 – zakup energii elektrycznej – firma wyemitowała 70 389 ton CO₂. Po przejściu na energię elektryczną pochodzącą z wiatru w 2021 r. emisja z tego tytułu wynosi zero ton – komentuje Iwona Jacaszek-Pruś, dyrektorka ds. korporacyjnych Kompanii Piwowarskiej.

  Ranking Inwestycji Dekarbonizacyjnych jest zbiorem najbardziej pomysłowych i efektywnych działań służących ograniczaniu emisji CO₂ do atmosfery i negatywnego wpływu na klimat i środowisko. To część szerszej kampanii pod nazwą „Zielony indeks” skierowanej do organizacji i firm aktywnie uczestniczących w zielonej transformacji polskiej gospodarki. Gala rozdania nagród odbyła się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Wyboru liderów Rankingu dokonała rada kampanii „Zielony indeks” złożona z przedstawicieli instytucji i organizacji związanych z polityką środowiskową oraz autorytetów w tej dziedzinie.

  W zestawieniu ujęto inicjatywy zakończone w latach 2020-2021.

  Więcej informacji o ECC – największym wydarzeniu biznesowym Europy Centralnej znajduje się na stronie: eecpoland.eu