Kompania Piwowarska

Aby wejść na stronę, potwierdź, że jesteś osobą pełnoletnią.

Niepoprawny format daty!

Ten serwis, jak alkohol, przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
  Kompania Piwowarska wspiera potrzebujących w 21 edycji Szlachetnej Paczki Kompania Piwowarska wspiera potrzebujących w 21 edycji Szlachetnej Paczki

  Kompania Piwowarska wspiera potrzebujących w 21 edycji Szlachetnej Paczki

  Udział w Szlachetnej Paczce jest największym projektem wolontariatu pracowniczego w Kompanii Piwowarskiej. W tegorocznej edycji w pomoc potrzebującym zaangażowało się blisko 1700 pracowników firmy, których prace koordynowało 57 liderów. W Weekend Cudów do 57 potrzebujących rodzin dotarły świąteczne podarunki od Kompanii Piwowarskiej. 

  Kompania Piwowarska po raz pierwszy przyłączyła się do Szlachetnej Paczki w 2016 roku. Od tej pory wolontariusze firmy przygotowali łącznie prawie 6 tysięcy paczek dla ubogich rodzin i osób samotnie borykających się z życiowymi trudnościami. W tym roku przekazali potrzebującym m.in. żywność, środki czystości, kosmetyki, ubrania, zabawki oraz sprzęt dla dzieci w wieku szkolnym – komputery i biurka, o łącznej wartości 239 tys. zł. Kompania Piwowarska dofinansowała świąteczne paczki kwotą 167 tys. zł oraz przekazała Stowarzyszeniu WIOSNA darowiznę w wysokości 70 tys. na organizację pomocy potrzebującym.

  – Każdego roku Szlachetna Paczka jest wyjątkowym wydarzeniem w naszej firmie. Pomimo trudności związanych z trwającą pandemią Covid-19 nasi pracownicy ponownie całym sercem zaangażowali się w projekt osiągając jeszcze lepsze rezultaty, niż w poprzednich edycjach. W tym roku liderzy i ich zespoły poświęcili 2114 godzin na zakupy, pakowanie i dostarczenie 876 paczek dla potrzebujących – mówi Małgorzata Walędzińska-Półtorak, kierownik ds. programów zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej. 

  W Kompanii Piwowarskiej od lat działa program wolontariatu pracowniczego – Kompania Wolontariuszy. Społeczność wolontariacka stanowi 64 proc. pracowników firmy, którzy przez cały rok wspierają lokalne społeczności i organizacje pozarządowe, finansowo oraz pracą własnych rąk. Poza Szlachetną Paczką, jest to np. program „Postaw na Ruch” zachęcający pracowników do aktywności sportowej. W ramach tego programu kilometry pokonywane przez wolontariuszy w trakcie różnych aktywności sportowych są zamieniane na wsparcie finansowe dla osób z niepełnosprawnością narządów ruchu. Lider branży piwnej w Polsce wspiera także inne inicjatywy i organizacje niosące pomoc ludziom i planecie, m.in. Fundację Centrum Praw Kobiet w Gdańsku, Stowarzyszenie My dla Innych, Fundację Nasza Ziemia, Fundację Dom w Łodzi.
  Szlachetna Paczka to najbardziej rozpoznawalny ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA od 2001 r. Jego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Inicjatywa opiera się na współpracy pro bono z darczyńcami i wolontariuszami. 

  Opublikowano: 21.12.2021

  Kontakt z biurem prasowym Kompanii Piwowarskiej

  Jakub Mazur
  Kierownik ds. relacji zewnętrznych

  t. +48 601 599 345
  e. biuro.prasowe@asahibeer.pl

  Jeśli chcesz podzielić się opinią o naszych piwach lub złożyć reklamację, skorzystaj z danych kontaktowych dostępnych na stronie kontakt.