Kompania Piwowarska

Aby wejść na stronę, potwierdź, że jesteś osobą pełnoletnią.

Niepoprawny format daty!

Ten serwis, jak alkohol, przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
  Kompania Piwowarska w czołówce XIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm Kompania Piwowarska w czołówce XIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm

  Kompania Piwowarska w czołówce XIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm

  Wyniki XIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm okazały się dla Kompanii Piwowarskiej bardzo pomyślne. Producent piwa, uwzględniany w zestawieniu od początku jego istnienia, w tegorocznej edycji zajął 3. miejsce w zestawieniu branżowym i 4. w klasyfikacji generalnej.

  13 czerwca podczas uroczystej gali, zorganizowanej w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, ogłoszono wyniki XIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Był to zarazem trzynasty raz, kiedy Kompania Piwowarska pojawiła się w zestawieniu polskich przedsiębiorstw, wyróżniających się na polu CSR. Trzynastka okazała się jednak całkiem szczęśliwa dla KP, bowiem zajęła ona 4. pozycję w klasyfikacji generalnej, ex aequo z dwiema innymi firmami, a tym samym poprawiła o cztery miejsca swoją lokatę sprzed roku. Co więcej, uplasowała się na 3. miejscu w zestawieniu branżowym „Dobra konsumpcyjne, farmacja”. Dyplomy w imieniu Kompanii Piwowarskiej odebrała Iwona Jacaszek-Pruś, dyrektor ds. korporacyjnych.

  - Z roku na rok coraz trudniej jest znaleźć się, a szczególnie utrzymać wysoką pozycję w Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Ale to bardzo dobrze, bo ta tendencja pokazuje, że standardy w tej dziedzinie są już na bardzo wysokim poziomie – podkreśla Iwona Jacaszek-Pruś. – Kompania Piwowarska jest w ROF od zawsze i nie wolno nam zaprzepaścić tego kapitału. Dlatego działamy wszechstronnie, w sposób przemyślany i w trosce o wszystkie grupy interesariuszy.

  Aby znaleźć się w zestawieniu, KP musiała wypełnić niezwykle wymagającą – zdaniem organizatorów – ankietę złożoną z 40 pytań, dotyczących takich obszarów jak strategia zrównoważonego rozwoju, etyka, różnorodność w miejscu pracy, działania prośrodowiskowe, edukacja konsumentów czy współpraca z partnerami. Wieloletni program odpowiedzialnościowy „Sprawdź Promile”, nagrodzony Złotym Spinaczem 2018 za najbardziej efektywny program CSR, 63% pracowników zaangażowanych w wolontariat, realizowana z sukcesem polityka diversity – te i wiele innych działań pozwoliły KP uzyskać bardzo wysoki poziom punktów, a co za tym idzie, zapewniły jej miejsca w czołówce obu klasyfikacji.

  Tegoroczna edycja ROF liczy sobie 21 pozycji, odpowiadających konkretnej punktacji, i obejmuje w sumie 72 firmy, które dodatkowo zostały sklasyfikowane w pięciu zestawieniach branżowych: „Bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy”, „Dobra konsumpcyjne, farmacja”, „Paliwa, energetyka, wydobycie”, „Produkcja przemysłowa” oraz „Usługi, handel i transport”. Oprócz tego wyróżniono 16 najbardziej innowacyjnych społecznie małych firm w ramach konkursu Startupy Pozytywnego Wpływu, organizowanego od ubiegłego roku.

  Ranking Odpowiedzialnych Firm publikowany jest od 2007 roku. Prezentuje firmy działające w Polsce, oceniane pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu. ROF 2019 tradycyjnie przygotowali profesor Bolesław Rok z Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu Akademii Leona Koźmińskiego oraz redaktor Jarosław Horodecki. Organizatorem przedsięwzięcia jest Koźmiński Business Hub w partnerstwie z Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Partnerem merytorycznym, odpowiedzialnym za przegląd wyników, jest Deloitte, zaś medialnym – Dziennika Gazeta Prawna.

  Opublikowano: 17.06.2019

  Kontakt z biurem prasowym Kompanii Piwowarskiej

  Jakub Mazur
  Kierownik ds. relacji zewnętrznych

  t. +48 601 599 345
  e. biuro.prasowe@asahibeer.pl

  Jeśli chcesz podzielić się opinią o naszych piwach lub złożyć reklamację, skorzystaj z danych kontaktowych dostępnych na stronie kontakt.