Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
Kompania Piwowarska

Aby wejść na stronę, potwierdź, że jesteś osobą pełnoletnią.

Niepoprawny format daty!

Ten serwis, jak alkohol, przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
  Kompania Piwowarska w czołówce XIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm Kompania Piwowarska w czołówce XIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm

  Kompania Piwowarska w czołówce XIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm

  Wyniki XIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm okazały się dla Kompanii Piwowarskiej bardzo pomyślne. Producent piwa, uwzględniany w zestawieniu od początku jego istnienia, w tegorocznej edycji zajął 3. miejsce w zestawieniu branżowym i 4. w klasyfikacji generalnej.

  13 czerwca podczas uroczystej gali, zorganizowanej w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, ogłoszono wyniki XIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Był to zarazem trzynasty raz, kiedy Kompania Piwowarska pojawiła się w zestawieniu polskich przedsiębiorstw, wyróżniających się na polu CSR. Trzynastka okazała się jednak całkiem szczęśliwa dla KP, bowiem zajęła ona 4. pozycję w klasyfikacji generalnej, ex aequo z dwiema innymi firmami, a tym samym poprawiła o cztery miejsca swoją lokatę sprzed roku. Co więcej, uplasowała się na 3. miejscu w zestawieniu branżowym „Dobra konsumpcyjne, farmacja”. Dyplomy w imieniu Kompanii Piwowarskiej odebrała Iwona Jacaszek-Pruś, dyrektor ds. korporacyjnych.

  - Z roku na rok coraz trudniej jest znaleźć się, a szczególnie utrzymać wysoką pozycję w Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Ale to bardzo dobrze, bo ta tendencja pokazuje, że standardy w tej dziedzinie są już na bardzo wysokim poziomie – podkreśla Iwona Jacaszek-Pruś. – Kompania Piwowarska jest w ROF od zawsze i nie wolno nam zaprzepaścić tego kapitału. Dlatego działamy wszechstronnie, w sposób przemyślany i w trosce o wszystkie grupy interesariuszy.

  Aby znaleźć się w zestawieniu, KP musiała wypełnić niezwykle wymagającą – zdaniem organizatorów – ankietę złożoną z 40 pytań, dotyczących takich obszarów jak strategia zrównoważonego rozwoju, etyka, różnorodność w miejscu pracy, działania prośrodowiskowe, edukacja konsumentów czy współpraca z partnerami. Wieloletni program odpowiedzialnościowy „Sprawdź Promile”, nagrodzony Złotym Spinaczem 2018 za najbardziej efektywny program CSR, 63% pracowników zaangażowanych w wolontariat, realizowana z sukcesem polityka diversity – te i wiele innych działań pozwoliły KP uzyskać bardzo wysoki poziom punktów, a co za tym idzie, zapewniły jej miejsca w czołówce obu klasyfikacji.

  Tegoroczna edycja ROF liczy sobie 21 pozycji, odpowiadających konkretnej punktacji, i obejmuje w sumie 72 firmy, które dodatkowo zostały sklasyfikowane w pięciu zestawieniach branżowych: „Bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy”, „Dobra konsumpcyjne, farmacja”, „Paliwa, energetyka, wydobycie”, „Produkcja przemysłowa” oraz „Usługi, handel i transport”. Oprócz tego wyróżniono 16 najbardziej innowacyjnych społecznie małych firm w ramach konkursu Startupy Pozytywnego Wpływu, organizowanego od ubiegłego roku.

  Ranking Odpowiedzialnych Firm publikowany jest od 2007 roku. Prezentuje firmy działające w Polsce, oceniane pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu. ROF 2019 tradycyjnie przygotowali profesor Bolesław Rok z Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu Akademii Leona Koźmińskiego oraz redaktor Jarosław Horodecki. Organizatorem przedsięwzięcia jest Koźmiński Business Hub w partnerstwie z Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Partnerem merytorycznym, odpowiedzialnym za przegląd wyników, jest Deloitte, zaś medialnym – Dziennika Gazeta Prawna.

  Opublikowano: 17.06.2019