Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
Kompania Piwowarska

Aby wejść na stronę, potwierdź, że jesteś osobą pełnoletnią.

Niepoprawny format daty!

Ten serwis, jak alkohol, przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
  wstecz
  17.05.2022

  Kompania Piwowarska usprawnia swoje łańcuchy dostaw we współpracy z firmą CHEP

  Współpraca Kompanii Piwowarskiej z firmą CHEP, oferującą kompleksowe usługi z zakresu logistyki jest przykładem skutecznej adaptacji do zmiennych warunków rynkowych w czasach pandemicznego kryzysu. 

  Warszawa, 17 maja 2022 r. –  Branża piwna stoi obecnie wobec wielu nowych wyzwań oraz tych, związanych z długotrwałymi skutkami pandemii COVID-19. Powtarzane lockdowny, podwyżki akcyzy, podatek cukrowy dla piw bezalkoholowych, rosnące ceny surowców i energii, to kluczowe czynniki motywujące firmy do poszukiwania nowych rozwiązań korzystnych dla biznesu. 
  Osią współpracy Kompanii Piwowarskiej i firmy CHEP są pionierskie rozwiązania z zakresu zrównoważonej gospodarki paletowej. Stosując zrównoważony model „Share and Reuse”, obie firmy skutecznie odpowiadają na problemy z dostępnością nośników oraz ich cenami na rynku, ograniczając jednocześnie ślad węglowy ze swoich działalności. 

  –  W trudnych czasach, takich jak popandemiczny kryzys, o wiele łatwiej jest dostrzec, jak krytyczną rolę odgrywają stabilne, płynne i terminowe dostawy surowców i materiałów opakowaniowych – mówi Ewa Rutkowska, Manager ds. Planowania Operacyjnego w Kompanii Piwowarskiej. – Wynajmując palety od CHEP, dokonujemy racjonalnego wyboru korzystania z istniejącej puli palet, co jest szczególnie ważne w kontekście niedoborów nośników na rynku i ich wysokich cen zakupu – dodaje. 
  –  Rozumiemy doskonale, że firmy proszone są o szybsze, łatwiejsze i tańsze zaspokajanie rosnącego popytu wśród konsumentów, przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu swojej działalności na środowisko. Aby temu podołać, potrzebna jest po pierwsze zacieśniona współpraca i komunikacja pomiędzy klientami, przewoźnikami, firmami odpowiadającymi za zarządzanie magazynami czy sieciami handlowymi. Po drugie odpowiednia skala działalności i rozbudowane zaplecze logistyczne pozwalające szybko reagować w przypadku zmian rynkowych i w razie potrzeby realizować dostawy z alternatywnych lokalizacji – mówi Łukasz Faltynowski, Customer Service Manager, European Accounts w CHEP. 

  Firma CHEP dysponuje siecią 8 centrów serwisowych w Polsce i największym na rynku poolem palet na wynajem – w europejskim obiegu jest ich obecnie ponad 160 mln. –  Przy naszym zapleczu logistycznym jesteśmy w stanie pomóc w dostarczeniu wymaganej ilości palet, w odpowiednim czasie, we właściwe miejsca, zapewniając terminowość dostaw produktów naszych partnerów – kontynuuje. 
  Współpraca Kompanii Piwowarskiej i CHEP to również konkretne liczby, które pokazują, jak zamykanie obiegu palet wielokrotnego użytku przekłada się na ograniczenie śladu węglowego działalności biznesowej. W ostatnich 12 miesiącach obie firmy zmniejszyły emisję dwutlenku węgla o 366 ton, o 43 tony zredukowały produkcję odpadów oraz oszczędziły ponad 2 tysiące drzew, które byłyby potrzebne do wytworzenia nowych palet.  

  – Podstawą budowania strategicznego partnerstwa między CHEP i Kompanią Piwowarską jest pełna zgoda w wartościach, jakie wyznajemy. Rozwój biznesowy i troska o środowisko mogą ze sobą naturalnie współgrać, ponieważ zamykając obieg i redukując straty w ramach poolingu palet, budujemy platformę pod bardziej wydajny biznes i pomagamy planecie – podsumowuje Ewa Rutkowska.