Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
Kompania Piwowarska

Aby wejść na stronę, potwierdź, że jesteś osobą pełnoletnią.

Niepoprawny format daty!

Ten serwis, jak alkohol, przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
  Kompania Piwowarska po raz siódmy wsparła Szlachetną Paczkę Kompania Piwowarska po raz siódmy wsparła Szlachetną Paczkę
  Informacja Prasowa

  Kompania Piwowarska po raz siódmy wsparła Szlachetną Paczkę

  Do największego projektu wolontariatu pracowniczego w Kompanii Piwowarskiej – Szlachetnej Paczki zgłosiło się w tym roku ponad 1700 pracowników firmy, na czele których stało 57 liderów. Dzięki ich zaangażowaniu pomoc otrzymało 57 rodzin, osób chorych i samotnych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. 

  W tej edycji wolontariusze Kompanii Piwowarskiej przekazali potrzebującym m.in. żywność, środki czystości, opał, sprzęt AGD, laptopy. Sfinansowali również kurs prawa jazdy podnoszący kwalifikacje zawodowe, który pomoże utrzymać rodzinę. Łączna wartość świątecznych paczek wyniosła 247 tys. zł, dofinansowana przez Kompanię Piwowarską dodatkową kwotą ponad 170 tys. zł. Wolontariusze firmy spędzili łącznie na zakupach, pakowaniu i dostarczaniu ponad 880 paczek 1520 godzin.

   – Ten szczególny projekt wspieramy od 2016 roku. Chociaż ostatnie lata są trudne dla wszystkich i wielu z nas zmaga się z wieloma wyzwaniami, nasi pracownicy nie zapomnieli o tych, których życie najmocniej doświadcza. Całym sercem ponownie zaangażowaliśmy się w 23 edycję Szlachetnej Paczki, żeby w Weekend Cudów przekazać najbardziej potrzebne rzeczy wybranym rodzinom i osobom. W ciągu siedmiu edycji wolontariusze naszej firmy przygotowali 7 tysięcy paczek o łącznej wartości blisko 2 mln zł pomagając ponad 400 gospodarstwom – komentuje Małgorzata Walędzińska-Półtorak, kierownik ds. programów zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej.

   W firmie od lat działa program wolontariatu pracowniczego – Kompania Wolontariuszy. Społeczność wolontariacka stanowi ponad 60 proc. pracowników Kompanii Piwowarskiej, którzy wspierają finansowo i pracą własnych rąk lokalne społeczności i organizacje pozarządowe przez cały rok. Poza Szlachetną Paczką firma wsparła również działanie Centrum Informacyjnego Stowarzyszenia WIOSNA oraz Solidarną Paczkę – projekt skierowany do osób, które znalazły schronienie w Polsce przed wojną w Ukrainie. Pracownicy Kompanii Piwowarskiej angażują się także w program „Postaw na Ruch”, w ramach którego kilometry pokonywane przez wolontariuszy w trakcie aktywności sportowych są zamieniane na wsparcie finansowe dla osób z niepełnosprawnością narządów ruchu – podopiecznych Fundacji Poland Business Run. Lider branży piwnej w Polsce wspiera także inne inicjatywy i organizacje niosące pomoc ludziom i planecie, m.in. Fundacje: Centrum Praw Kobiet, Nasza Ziemia, Dom w Łodzi, Dialog. Cicha Nadzieja, Barka. 

  Szlachetna Paczka jest ogólnopolskim projektem społecznym Stowarzyszenia WIOSNA organizowanym od 2001 roku. Głównym jego celem jest materialna i mentalna pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Inicjatywa opiera się na współpracy pro bono z darczyńcami i wolontariuszami.

  Opublikowano: 27.12.2022