Kompania Piwowarska

Aby wejść na stronę, potwierdź, że jesteś osobą pełnoletnią.

Niepoprawny format daty!

Ten serwis, jak alkohol, przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
  Kompania Piwowarska laureatem konkursu Pracodawca Godny Zaufania Kompania Piwowarska laureatem konkursu Pracodawca Godny Zaufania

  Kompania Piwowarska laureatem konkursu Pracodawca Godny Zaufania

  Kompania Piwowarska została wyróżniona po raz pierwszy tytułem „Pracodawca Godny Zaufania” w kategorii „Zdrowie” w XIII edycji konkursu Pracodawca Godny Zaufania. Kapituła konkursu doceniła realizację programów pracowniczych lidera rynku piwa ukierunkowanych na zdrowie i profilaktykę.

  Kapituła konkursu doceniła działania Kompanii Piwowarskiej wyróżniające się na tle innych przedsiębiorstw w Polsce. Zawierają one szeroką gamę programów dla pracowników firmy takich jak m.in. „Jak się masz” obejmujący obszary zdrowia psychicznego i fizycznego czy program „Postaw na ruch” zachęcający do sportowej rywalizacji. Firma oferuje też akcje profilaktyczne i dostęp do specjalistów z różnych dziedzin np. psychologii, dietetyki. Wspiera również inicjatywy dotyczące różnorodności, odżywiania, aktywności i zarządzania emocjami.

  – Ta nagroda jest dla nas szczególna, bo ma ludzki wymiar – każdą firmę tworzą ludzie, więc nie wyobrażamy sobie tego, żeby nie dbać o ich dobrostan. Zależy nam bardzo na tym, aby nasi pracownicy czuli się wspierani przez nas w każdym aspekcie swojego życia, przy tym mogli rozwijać się i spełniać swoje ambicje. Mamy świadomość, że są takie momenty w życiu każdego z nas, w których szczególnie trudno jest połączyć wyzwania zawodowe z życiem prywatnympowiedziała Agnieszka Żmuda-Kleśta, Dyrektorka Zarządzania Talentami w Kompanii Piwowarskiej, odbierając wyróżnienie.

  Pracownicy Kompanii Piwowarskiej otrzymują dodatkowo liczne świadczenia pozapłacowe w całości finansowe przez firmę. Należą do nich m.in. wydłużony urlop ojcowski, dodatkowe dni dla rodziców, którzy utracili dziecko w wyniku poronienia, dodatkowe dni na terapię bezpłodności czy w przypadku śmierci członka rodziny. Te i inne działania wspierają m.in. zachowanie równowagi między pracą a życiem prywatnym oraz pomagają w dbaniu o zdrowie fizyczne i psychiczne. Wszyscy zatrudnieni mają też możliwość przystąpienia do pakietów medycznych sieci Medicover dla siebie oraz swojej rodziny i bliskich.

  – Wiemy, że wypoczynek, aktywność fizyczna, korzystanie z kultury są niezbędne dla zachowania dobrego stanu zdrowia i samopoczucia, dlatego regularnie doładowujemy konta naszych pracowników na platformie benefitowej MyBenefit. Za jej pośrednictwem opłacić można m.in.: karty MultiSport, bilety do kina, teatru, na koncerty i wydarzenia sportowe itp. Dbamy również o angażowanie pracowników we wspólne wyzwania sportowe np. w ramach programu „Postaw na ruch. – podkreśliła Agnieszka Żmuda-Kleśta.

  W 2022 r. Kompania Piwowarska wprowadziła wiele inicjatyw nastawionych na zapewnienie maksymalnego komfortu psychicznego swoim pracownikom. W firmie prowadzono warsztaty dotyczące radzenia sobie ze stresem, zarządzania emocjami i odporności psychicznej. W warsztatach wzięło udział ok. 400 pracowników. Menedżerowie zostali wyposażeni w umiejętności prowadzenia rozmów z pracownikiem, który doświadcza sytuacji kryzysowej czy depresji. Dla osób w trudnej sytuacji udostępniono infolinię psychologiczną.

  Działania Kompanii Piwowarskiej realizują ambicję określoną w ramach celu nadrzędnego organizacji „Tworzenia więzi, które mają znaczenie”. Jest on wyrazem konsekwentnego dążenia do terminowej realizacji strategii firmy pod nazwą „Lepsza Przyszłość 2030” łącząca cele biznesowe z ambicjami w sferze zrównoważonego rozwoju.

  „Pracodawca Godny Zaufania” to inicjatywa, zapoczątkowana w 2009 roku przez liczne grono organizacji pozarządowych, think tanków oraz uczelni. Celem Konkursu jest nagradzanie i promowanie firm, które realizują ciekawe i innowacyjne projekty z zakresu polityki pracowniczej. Konkurs promuje dobre wzorce pracodawcy, m.in. społeczne zaangażowanie, promowanie projektów wolontariackich, dostępność i inkluzyjność firmy. Prace Kapituły poprzedziły badania opinii publicznej, które miały określić wzajemne zaufanie w relacji pracownik-pracodawca oraz liczne działania edukacyjno-promocyjne

  Więcej o wydarzeniu w linku organizatora: Laureaci XII edycji Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania” - Pracodawca Godny Zaufania

  Opublikowano: 10.11.2023

  Kontakt z biurem prasowym Kompanii Piwowarskiej

  Jakub Mazur
  Kierownik ds. relacji zewnętrznych

  t. +48 601 599 345
  e. biuro.prasowe@asahibeer.pl

  Jeśli chcesz podzielić się opinią o naszych piwach lub złożyć reklamację, skorzystaj z danych kontaktowych dostępnych na stronie kontakt.