Kompania Piwowarska

Aby wejść na stronę, potwierdź, że jesteś osobą pełnoletnią.

Niepoprawny format daty!

Ten serwis, jak alkohol, przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
  Kompania Piwowarska jednym z Liderów Odpowiedzialnego Biznesu 2024 Kompania Piwowarska jednym z Liderów Odpowiedzialnego Biznesu 2024

  Kompania Piwowarska jednym z Liderów Odpowiedzialnego Biznesu 2024

  Osiemnasta edycja „Rankingu ESG. Odpowiedzialne Zarządzanie” (dawniej „Ranking Odpowiedzialnych Firm”) zakończyła się wręczeniem nagród w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego. W tym roku w rankingu wzięło udział blisko 70 firm, a zainteresowanie nim wyraziło niemal 150 przedsiębiorstw. Ostatecznie do głównego zestawienia zakwalifikowały się 62 firmy. Kompania Piwowarska jest liderem obszaru G, a dodatkowo uplasowała się na podium w kategorii branżowej „Dobra konsumpcyjne”.

  „Ranking ESG. Odpowiedzialne Zarządzanie”, publikowany jest od 2007 roku, i jest to najważniejsze na polskim rynku zestawienie największych spółek, ocenianych pod kątem jakości odpowiedzialnego zarządzania zgodnie z wytycznymi ESG. Tegoroczna edycja charakteryzowała się podniesioną poprzeczką w zakresie wymagań stawianych przed organizacjami. Kompania Piwowarska zdobyła najwyższą możliwą liczbę punktów w obszarze G, czyli w obszarze ładu korporacyjnego. W kategorii branżowej „Dobra konsumpcyjne” firma znalazła się na trzecim miejscu.

  – Jesteśmy dumni, że znajdujemy się w elitarnym gronie najbardziej świadomych i odpowiedzialnych firm. To wyróżnienie potwierdza nasze zaangażowanie w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej. Dzisiaj zrównoważona polityka nie jest wyłącznie oddzielonymi od rzeczywistości zapisami czy przepisami, ale to przede wszystkim realne działania podejmowane na każdym szczeblu organizacji. Nasze inicjatywy docenione w tym zestawieniu pokazują, że można osiągnąć sukces biznesowy nie rezygnując z troski o środowisko i społeczeństwo – mówi Iwona Jacaszek-Pruś, dyrektorka ds. korporacyjnych w Kompanii Piwowarskiej.

  Kompania Piwowarska realizuje strategię „Lepsza Przyszłość 2030”, łączącą rozwój firmy w czterech obszarach: Planeta, Profit, Portfolio, Ludzie ze zdefiniowanymi celami w każdym obszarze. Wszystkie obszary w strategii mają równorzędne znaczenie, co oznacza, że żaden cel nie może być realizowany bez wzięcia pod uwagę pozostałych obszarów.

  Działania Kompanii Piwowarskiej dowodzą, że zyski biznesowe mogą iść w parze z dbałością o społeczeństwo i środowisko. To podejście, coraz bardziej doceniane na rynku, pokazuje, że firmy mogą skutecznie przyczyniać się do rozwiązywania kluczowych problemów społecznych i środowiskowych, jednocześnie osiągając sukces finansowy. Kompania Piwowarska jest dowodem na to, że odpowiedzialność i rentowność mogą wzajemnie się wzmacniać.

  O rankingu

  „Ranking ESG. Odpowiedzialne Zarządzanie” jest nową odsłoną „Rankingu Odpowiedzialnych Firm”, który od wielu lat jest cenionym na rynku barometrem dojrzałości odpowiedzialnego zarządzania w największych firmach. To już 18. edycja Rankingu, organizowanego przez Koźmiński Business Hub w Akademii Leona Koźmińskiego.

  Ranking powstaje w oparciu o wyniki z obszaru odpowiedzialnego i zrównoważonego zarządzania prezentowane samodzielnie przez firmy w ankiecie i poddane weryfikacji, zgodnie z metodologią przygotowaną przez autorów – prof. Bolesława Rok z Akademii Leona Koźmińskiego oraz Jarosława Horodeckiego, analityka ESG. Co roku zawartość ankiety jest zmieniana – adekwatnie do stanu rynku i oczekiwań interesariuszy. W przygotowanie ankiety włączono specjalnie powołaną Radę Naukową Rankingu ESG, w skład której weszli eksperci Akademii Leona Koźmińskiego i jej partnerzy: Climate Leadership UNEP/GRID i Forum Odpowiedzialnego Biznesu – Maria Krawczyńska-Kaczmarek, Mariusz Gołąb, Aneta Skubida, dr Katarzyna Frankowiak, Piotr Biernacki, dr inż. Agnieszka Sznyk, dr hab. Robert Sroka, Michał Purol, Marcin Milczarski, prof. Franjo Mlinaric, Piotr Kowalik.

  W tym roku poziom trudności ankiety będącej podstawą do stworzenia rankingu był bardzo wysoki, a pytania dotyczyły wszystkich obszarów związanych z raportowaniem ESG. W tegorocznej ankiecie zawarto aż 70 pytań o zróżnicowanym charakterze w jedenastu sekcjach. Ankieta nawiązuje bezpośrednio do najnowszych wytycznych raportowania w ramach Europejskich Standardów Sprawozdawczości w zakresie Zrównoważonego Rozwoju (ESRS), które już obowiązują wybrane podmioty działające na polskim rynku, a w perspektywie dwóch lat obejmą ponad 3 tysiące największych spółek.

  Ranking dostępny jest pod tym adresem.

  Opublikowano: 05.07.2024

  Kontakt z biurem prasowym Kompanii Piwowarskiej

  Jakub Mazur
  Kierownik ds. relacji zewnętrznych

  t. +48 601 599 345
  e. biuro.prasowe@asahibeer.pl

  Jeśli chcesz podzielić się opinią o naszych piwach lub złożyć reklamację, skorzystaj z danych kontaktowych dostępnych na stronie kontakt.