Kompania Piwowarska

Aby wejść na stronę, potwierdź, że jesteś osobą pełnoletnią.

Niepoprawny format daty!

Ten serwis, jak alkohol, przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
  Kompania Piwowarska dla Szlachetnej Paczki czyli świąteczna pomoc dla potrzebujących! Kompania Piwowarska dla Szlachetnej Paczki czyli świąteczna pomoc dla potrzebujących!

  Kompania Piwowarska dla Szlachetnej Paczki czyli świąteczna pomoc dla potrzebujących!

  Już po raz piąty Kompania Piwowarska zaangażowała się w Szlachetną Paczkę i w Weekend Cudów – 12-13 grudnia pomogła najbardziej potrzebującym rodzinom i osobom samotnym. Dla 54 liderów z firmy i ich zespołów – 1570 wolontariuszy w całej Polsce – to był niezwykły czas przygotowania 953 paczek o łącznej wartości 225 tysięcy złotych.

  Kompania Piwowarska angażuje się w program Szlachetnej Paczki piąty rok z rzędu. Tym razem wolontariusze firmy przekazali m.in. żywność, środki czystości, pralki, komputery czy odzież.

   – W tym roku pomogliśmy między innymi schorowanemu Panu, który samotnie wychowuje dwójkę dzieci w wieku szkolnym i nie może pozwolić sobie na zakup laptopów do nauki zdalnej, które w tym trudnym czasie są niezbędną pomocą w nauce. Dlatego cieszymy się, że mogliśmy spełnić nie tylko marzenia, ale też zaspokoić podstawową, w tym pandemicznym czasie, potrzebę edukacyjną – mówi Wiktor Więckowski, lider z Kompanii Piwowarskiej w Rzeszowie. – Muszę dodać, że sam kiedyś otrzymałem ogromną pomoc, więc wiem, ile znaczy zwykły, ludzki gest – podkreśla Wiktor.

  Szlachetna Paczka to największy projekt wolontariatu pracowniczego w Kompanii Piwowarskiej. Pomimo jednoznacznej nazwy projektu nie chodzi w nim jednak wyłącznie o paczki, czy prezenty materialne, choć są to często produkty pierwszej potrzeby. Głównym celem inicjatywy jest „zastrzyk” pozytywnej energii i dobrych emocji, stawiający na nogi i dający impuls do zmian w życiu osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. I mimo, że to trudny rok dla każdego, nie zabrakło chętnych. Szlachetna Paczka to nie jedyna nasza aktywność. Wspieramy również inne organizacje i inicjatywy, bo to nas uskrzydla – dodaje Małgorzata Walędzińska-Półtorak, kierownik ds. programów zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej.  

  Pracownicy Kompanii Piwowarskiej są ludźmi o wielkich sercach, którzy chętnie i z dużym zaangażowaniem oferują pomoc innym – w firmie działa program wolontariatu pracowniczego Kompania Wolontariuszy. Dzięki programowi społeczność wolontariacka, która stanowi ponad 65 proc. pracowników, pomaga poprzez różnego rodzaju inicjatywy lokalnym społecznościom, czy organizacjom takim jak np. Stowarzyszenie WIOSNA, a Kompania Piwowarska udziela im wsparcia finansowego i organizacyjnego. I tak na przykład w programie „Postaw na Ruch” pracownicy „zbierają” kilometry pokonywane w trakcie uprawiania różnych dyscyplin sportowych, które następnie są zamieniane na finansową pomoc dla organizacji wspierających osoby w potrzebie. Producent piwa wspiera też liczne, mniejsze projekty lokalne, np. Centrum Praw Kobiet w Gdańsku, czy Schronisko Miejskie w Tychach.

  Pierwsze wsparcie Szlachetnej Paczki przez Kompanię Piwowarską miało miejsce w 2016 r. W pięciu edycjach łącznie udało się przygotować prawie 5 tysięcy paczek o łącznej wartości ponad 1,1 mln złotych dla 300 rodzin, w których są osoby ubogie, niepełnosprawne, starsze i samotne. W tym roku zaangażowało się ponad 1570 wolontariuszy, którzy razem z 54 liderami przygotowali 953 paczki, tym samym przekazując 225 tysięcy złotych na tę inicjatywę. 

  Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt społeczny, który powstał w 2001 r. i jest organizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Jego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami i to oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

  Opublikowano: 21.12.2020