Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
Kompania Piwowarska

Aby wejść na stronę, potwierdź, że jesteś osobą pełnoletnią.

Niepoprawny format daty!

Ten serwis, jak alkohol, przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
  „Alkohol i samochód – to się nie rymuje” – rusza muzyczna kampania społeczna Kompanii Piwowarskiej z udziałem Piotra Fronczewskiego i PIHa „Alkohol i samochód – to się nie rymuje” – rusza muzyczna kampania społeczna Kompanii Piwowarskiej z udziałem Piotra Fronczewskiego i PIHa
  Informacja Prasowa

  „Alkohol i samochód – to się nie rymuje” – rusza muzyczna kampania społeczna Kompanii Piwowarskiej z udziałem Piotra Fronczewskiego i PIHa

  Są rzeczy, które po prostu do siebie nie pasują, tak jak samochód i alkohol – to dewiza Kompanii Piwowarskiej, która w 2022 r. zmaterializuje się w nowej formie. 

  W najnowszej kampanii społecznej Kompania Piwowarska postawiła sobie ambitny cel – znaleźć nową formę dla przekazu, by nigdy nie prowadzić po spożyciu alkoholu i zaangażować w ten przekaz jak najszersze grono odbiorców. Lider rynku piwowarskiego szukał inspiracji w świecie, który dobrze „rymuje” się z piwem – w muzyce. Dzięki temu powstała akcja „Alkohol i samochód – to się nie rymuje” promująca odpowiedzialną konsumpcję alkoholu. Wspierać ją będą osobistości polskiej sceny, które tworząc utwór rapowy, będą dobierać różne rymy, ale jednego nie będą w stanie zrymować – samochodu z alkoholem. 

  Głównymi bohaterami kampanii będą: Piotr Fronczewski, który ze sceną muzyczną najmocniej kojarzony jest jako Franek Kimono oraz PIH – legenda polskiego rapu. Artyści staną przed wyzwaniem stworzenia rymowanego utworu, a pomóc im będą mogli uczestnicy akcji, zapraszani do udziału w ramach szerokiej kampanii reklamowej: w serwisach wideo, na Spotify oraz w mediach społecznościowych. Rytm dla ambasadorów akcji został przygotowany przez Magierę – kompozytora, producenta i muzyka. 

  – Od lat szeroko promujemy odpowiedzialną konsumpcję alkoholu. Jedną z grup, do których kierujemy nasz przekaz są kierowcy. Nasze przesłanie jest niezmienne – piłeś – nie jedź, ale poszukujemy dla niego nowych form, które zwrócą uwagę odbiorców. Tym razem postawiliśmy na muzykę, ponieważ jesteśmy przekonani, że to uniwersalna i efektywna platforma komunikacji ze społeczeństwem – mówi Grzegorz Adamski, kierownik ds. public affairs i zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej.

  W mediach społecznościowych Kompanii Piwowarskiej uczestnicy akcji będą mogli zaprezentować swoje pomysły w rymowaniu i wygrać nagrody rzeczowe: głośniki 
  i abonamenty na Spotify Premium. Z najlepszych rymów PIH ułoży wersy utworu, który we wrześniu nagrają wspólnie z Piotrem Fronczewskim.

  – Obserwujemy coraz mniejsze przyzwolenie społeczne na jazdę pod wpływem alkoholu. Nie zmienia to faktu, że nieustannie trzeba w tym temacie edukować. Cieszymy się, że tworzone są kampanie trafiające zarówno do kierowców, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Przekłada się to na wzrost świadomości społecznej i więcej odpowiedzialnych decyzji i zachowań – mówi Dorota Olszewska, prezeska ze Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, które objęło akcję patronatem.

  Projekt promowany kampanią reklamową rozpoczął się w połowie lipca. Zakończy się we wrześniu premierą utworu stworzonego przez Piotra Fronczewskiego i PIHa, który ukaże się w serwisach streamingowych, a w limitowanej edycji również na kasecie audio.

  Za koncepcję kreatywną, przebieg akcji, planowanie i zakup mediów odpowiada agencja reklamowa V&P. 

  Opublikowano: 20.07.2022