Alkohol. Tylko dla pełnoletnich
Kompania Piwowarska

Aby wejść na stronę, potwierdź, że jesteś osobą pełnoletnią.

Niepoprawny format daty!

Ten serwis, jak alkohol, przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

Nasze zobowiązania 2030

Dary natury są niezbędne do warzenia piwa o doskonałym smaku, więc staramy się prowadzić naszą działalność w zgodzie z naturą. Nie tylko dla nas samych, ale i dla przyszłych pokoleń.

Zrównoważony rozwój

Jako firma odpowiedzialna społecznie troszczymy się o ludzi i środowisko wokół nas. Angażujemy się w wolontariat, wspieramy rozwój naszych pracowników i partnerów biznesowych, zachęcamy do odpowiedzialnej sprzedaży i konsumpcji alkoholu, oszczędzamy wodę i energię realizując strategię zrównoważonego rozwoju.

Przeczytaj Raport zrównoważonego rozwoju 2019

Nie wypadaj z obiegu!

Los naszej planety jest dla Ciebie ważny? Nie chcesz wypaść z obiegu, więc troszczysz się o klimat? Oddawaj butelki zwrotne do sklepu, by nie pozwolić im wypaść z obiegu. Każda oddana butelka to ukłon w stronę natury.

Zrównoważony rozwój

Jako firma odpowiedzialna społecznie troszczymy się o ludzi i środowisko wokół nas. Angażujemy się w wolontariat, wspieramy rozwój naszych pracowników i partnerów biznesowych, zachęcamy do odpowiedzialnej sprzedaży i konsumpcji alkoholu, oszczędzamy wodę i energię realizując strategię zrównoważonego rozwoju.

Przeczytaj Raport zrównoważonego rozwoju 2019

Opakowania wielokrotnego użytku

To korzyść dla wszystkich

Zysk dla środowiska naturalnego

Stosowanie butelek zwrotnych do piwa oznacza kilkukrotnie mniejszą emisję CO2 niż w przypadku butelek jednorazowych. Butelka zwrotna może bowiem żyć około 20 razy zanim się zużyje i trafi do recyklingu – to oznacza, że jest ona w stanie zastąpić 20 butelek bezzwrotnych

Korzyści dla konsumenta

Butelka zwrotna to także konkretna oszczędność. Przynosząc butelkę zwrotną do sklepu nie płacimy kaucji za nową. A jeśli nie planujemy zakupu kolejnego piwa, to można oddać butelkę do skupu Kompanii Piwowarskiej i dostać swoje 50 groszy z powrotem.

Rola producenta

Kompania Piwowarska stosując butelki zwrotne realizuje w praktyce zasadę Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta. W całości finansuje system, w którym opakowania są wielokrotnie wykorzystywane, co zapobiega generowaniu zbędnych odpadów.

System opakowań wielokrotnego użytku to szczelny,
zamknięty system kaucyjny i faktyczna realizacja obowiązków
w ramach Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta

  • Koszty całego obiegu są finansowane przez producenta
  • Handel otrzymuje zachęty za stosowanie Opakowań Wielokrotnego Użytku
  • Konsument po zwrocie butelki nie ponosi żadnych kosztów
  • Konsument zyskuje płacąc za produkt, a nie opakowanie

Liczby pokazują że warto

Kompania Piwowarska od zawsze wspiera
zwrot butelek

20 razy
Butelka zwrotna może być napełniona nawet 20 razy zanim trafi do recyklingu. Warto podarować jej wiele kolejnych żyć, zamiast wyrzucać do śmietnika.
3,4 miliarda
Rocznie w Polsce sprzedaje się 3,4 miliarda piw w butelkach zwrotnych, w tym aż 1,3 mld piw Kompanii Piwowarskiej.
45%
Kompania Piwowarska sprzedaje 45% swojego piwa w butelkach zwrotnych, 4% w beczkach, 45% w puszkach, które w całości można poddać recyklingowi, 5% w szklanych butelkach jednorazowych.
1 milion
Gdyby zastąpić butelki zwrotne bezzwrotnymi każdego roku w Polsce trzeba by poddać recyklingowi dodatkowy 1 mln ton szkła. To znaczy podwoić ilość szkła jaka obecnie trafia do przetworzenia.

oddaj butelki

Skup butelek zwrotnych
Kompanii Piwowarskiej

Kompania Piwowarska obok swojego poznańskiego browaru uruchomiła pilotażowo skup butelek. Mieści się on w Centrum Handlowym M1. Od poniedziałku do piątku skupujemy tam wszystkie butelki zwrotne. Nie tylko nasze! Ale za nasze, otrzymasz 100% kaucji. I to bez paragonu!

Dowiedz się więcej
Skup Butelek

Pamiętaj przed oddaniem butelek

Jak przygotować butelkę do zwrotu?

Butelka nadająca się do zwrotu powinna być pusta, czysta i bez uszkodzeń. Dlatego też nie nakładaj na nią z powrotem kapsla, bo i tak dostanie w browarze nowy. Nie wrzucaj też do niej żadnych przedmiotów (jak np. gumy czy resztki papierosa), bo to bardzo utrudnia przygotowanie butelki do mycia w browarze.

Jak i gdzie oddać butelki?

W żadnym sklepie nie powinieneś napotkać na problemy ze zwrotem butelek, jeśli przynosisz butelki na wymianę - kupując nowe piwo. W przypadku oddawania pustych butelek, bez zakupu piwa, niektóre sklepy żądają okazywania paragonów potwierdzających, że piwo zostało zakupione w ich sklepie. Butelki zbierają też niektóre punkty zbiórki surowców wtórnych, ale zazwyczaj płacą za butelki mniej niż wynosi wysokość kaucji. .

Czy mogę oddać uszkodzoną butelkę?

Butelka, która ma widoczne wady (stłuczenia, uszczerbki, mocne zarysowania), nie nadaje się do ponownego napełnienia. W takim wypadku wyrzuć ją o pojemnika na kolorową stłuczkę.

Czy KP zwraca pełną kaucję za butelki?

Kompania Piwowarska pilotażowo uruchomiła w znajdującym się obok jej poznańskiego browaru w Centrum M1 punkt skupu butelek zwrotnych, w którym za butelki własne płaci 50 groszy, a za butelki innych browarów 30 gr. Co więcej, nie jest wymagany do tego paragon.