Kompania Piwowarska

Aby wejść na stronę, potwierdź, że jesteś osobą pełnoletnią.

Niepoprawny format daty!

Ten serwis, jak alkohol, przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

  Lepsza Przyszłość 2030

  Dokładamy starań, aby prowadząc naszą działalność minimalizować jej wpływ na środowisko naturalne. Robimy to z myślą o nas i o następnych pokoleniach.

  Nasza strategia
  Lepsza Przyszłość 2030

  Zrealizujemy naszą strategię Lepsza Przyszłość 2030,
  gdy wszyscy się w nią zaangażujemy i każdy z nas odegra w niej swoją rolę

  Nasza strategia
  Lepsza Przyszłość 2030

  Zrealizujemy naszą strategię Lepsza Przyszłość 2030,
  gdy wszyscy się w nią zaangażujemy i każdy z nas odegra w niej swoją rolę

  Każda butelka ma znaczenie #efekt1butelki.

  Czy wiesz, że butelka zwrotna może być ponownie napełniona nawet 20 razy zanim zostanie poddana recyklingowi? Warunek jest jeden - musi zostać oddana i wrócić do browaru.

  Wielokrotne użycie tego samego opakowania ma swoje pozytywne konsekwencje środowiskowe. Dzięki oddawaniu butelek do ponownego wykorzystania, realnie zmniejszamy ilość odpadów trafiających na wysypisko, a także przyczyniamy się do zmniejszenia produkcji opakowań szklanych i emisji CO2.

  Dla nas każda butelka ma znaczenie. Dołączcie z nami do #efekt1butelki w spólnie dajmy każdej butelce zwrotnej kolejne życie.

  Opakowania wielokrotnego użytku

  To korzyść dla wszystkich

  Zysk dla środowiska naturalnego

  Stosowanie butelek zwrotnych do piwa oznacza kilkukrotnie mniejszą emisję CO2 niż w przypadku butelek jednorazowych. Butelka zwrotna może bowiem żyć około 20 razy zanim się zużyje i trafi do recyklingu – to oznacza, że jest ona w stanie zastąpić 20 butelek bezzwrotnych

  Korzyści dla konsumenta

  Butelka zwrotna to także konkretna oszczędność. Przynosząc butelkę zwrotną do sklepu nie płacimy kaucji za nową. A jeśli nie planujemy zakupu kolejnego piwa, to można oddać butelkę do skupu Kompanii Piwowarskiej i dostać swoje 50 groszy z powrotem.

  Rola producenta

  Kompania Piwowarska stosując butelki zwrotne realizuje w praktyce zasadę Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta. W całości finansuje system, w którym opakowania są wielokrotnie wykorzystywane, co zapobiega generowaniu zbędnych odpadów.

  System opakowań wielokrotnego użytku to szczelny,
  zamknięty system kaucyjny i faktyczna realizacja obowiązków
  w ramach Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta

  • Koszty całego obiegu są finansowane przez producenta
  • Handel otrzymuje zachęty za stosowanie Opakowań Wielokrotnego Użytku
  • Konsument po zwrocie butelki nie ponosi żadnych kosztów
  • Konsument zyskuje płacąc za produkt, a nie opakowanie

  Liczby pokazują że warto

  Kompania Piwowarska od zawsze wspiera
  zwrot butelek

  20 razy
  Butelka zwrotna może być napełniona nawet 20 razy zanim trafi do recyklingu. Warto podarować jej wiele kolejnych żyć, zamiast wyrzucać do śmietnika.
  3,4 miliarda
  Rocznie w Polsce sprzedaje się 3,4 miliarda piw w butelkach zwrotnych, w tym aż 1,3 mld piw Kompanii Piwowarskiej.
  45%
  Kompania Piwowarska sprzedaje 45% swojego piwa w butelkach zwrotnych, 4% w beczkach, 45% w puszkach, które w całości można poddać recyklingowi, 5% w szklanych butelkach jednorazowych.
  1 milion
  Gdyby zastąpić butelki zwrotne bezzwrotnymi każdego roku w Polsce trzeba by poddać recyklingowi dodatkowy 1 mln ton szkła. To znaczy podwoić ilość szkła jaka obecnie trafia do przetworzenia.

  oddaj butelki

  Skup butelek zwrotnych
  Kompanii Piwowarskiej

  Kompania Piwowarska obok swojego poznańskiego browaru uruchomiła pilotażowo skup butelek. Mieści się on w Centrum Handlowym M1. Od poniedziałku do piątku skupujemy tam wszystkie butelki zwrotne. Nie tylko nasze! Ale za nasze, otrzymasz 100% kaucji. I to bez paragonu!

  Dowiedz się więcej W sklepach Carrefour Polska
  Skup Butelek

  Pamiętaj przed oddaniem butelek

  Jak przygotować butelkę do zwrotu?

  Butelka nadająca się do zwrotu powinna być pusta, czysta i bez uszkodzeń. Dlatego też nie nakładaj na nią z powrotem kapsla, bo i tak dostanie w browarze nowy. Nie wrzucaj też do niej żadnych przedmiotów (jak np. gumy czy resztki papierosa), bo to bardzo utrudnia przygotowanie butelki do mycia w browarze.

  Jak i gdzie oddać butelki?

  W żadnym sklepie nie powinieneś napotkać na problemy ze zwrotem butelek, jeśli przynosisz butelki na wymianę - kupując nowe piwo. W przypadku oddawania pustych butelek, bez zakupu piwa, niektóre sklepy żądają okazywania paragonów potwierdzających, że piwo zostało zakupione w ich sklepie. Butelki zbierają też niektóre punkty zbiórki surowców wtórnych, ale zazwyczaj płacą za butelki mniej niż wynosi wysokość kaucji. .

  Czy mogę oddać uszkodzoną butelkę?

  Butelka, która ma widoczne wady (stłuczenia, uszczerbki, mocne zarysowania), nie nadaje się do ponownego napełnienia. W takim wypadku wyrzuć ją o pojemnika na kolorową stłuczkę.

  Czy KP zwraca pełną kaucję za butelki?

  Kompania Piwowarska pilotażowo uruchomiła w znajdującym się obok jej poznańskiego browaru w Centrum M1 punkt skupu butelek zwrotnych, w którym za butelki własne płaci 50 groszy, a za butelki innych browarów 30 gr. Co więcej, nie jest wymagany do tego paragon.